Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldön otthoni autóval?

Külföldön otthoni autóval?

Figyelt kérdés
3 éves munkaszerződés miatt Franciaországban élek, dolgozok. Kérdésem, hogy ez alatt az idő alatt használhatom-e otthonról, Magyarországról hozott, magyar rendszámú autómat vagy lehet ebből valamilyen problémám?

2014. aug. 23. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha van érvényes magyar műszakija, akkor nem.


Elvileg ha jó tudom, huzamosabb ideig nem lehet külföldi autót használni külföldön, gondolom ez a francia szabályok szerint is így van, de mivel EU-ban vagyunk, senki nem ellenőrzi, hogy mikor léptél be egy másik országba, és ott meddig maradsz.

Tehát még 1X: Az okmányok érvényességére figyelj! (gépjármű, biztosítás stb) Ha ezekkel minden rendben van, semmi bajod nem lehet.

2014. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek, és itt bizony több honfitársam is panaszkodott, hogy fél év/év után személyesen(!) keresték fel a rendőrök és minimális pénzbünti mellett közölték velük, hogy két hetük van a járművet honosítani vagy elvinni az országból.
2014. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy angol sem használhat csak úgy autót itt Magyarországon.
2014. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Arról én is hallottam, hogy talán fél évig lehet hivatalosan kint használni otthoni autót, de el nem tudom képzelni, hogy ezt mi módon képesek ellenőrizni.
2014. aug. 24. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Németországban például kell egy környezetvédelmi plakett az autóra. Gondolom, ezzel be is kerül egy adatbázisba.
2014. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!