Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogókra rendszám? :// Ki...

Robogókra rendszám? :// Ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés
Szeptemberben (2014) döntenek a segédmotorok rendszámozásáról. Ki mennyire örül neki??? Vélemények?

2014. aug. 24. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Hülyeségnek tartom, bár nem lesz olyan vészes ahogy sokan gondolják.
2014. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó lenne, én az olyan kerékpárosokra is kötelezővé tenném akik az autóúton közlekednek. (plusz kötelező biztosítás)
2014. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dörmögő ***** válasza:
54%
Én mikor a közelmúltban 55-tel mentem a városban kocsival, utolért egy robogós. Na de nemhogy csak utolért, elkezdett dudálni hogy haladjak jobban mert ő siet. Én megvillantottam neki a féklámpát, picit megijedt mert odakapott a fékkarhoz, majd vagy 60-nal megelőzött és még köpött is egyet. Na én az ilyen gyökerek miatt simán azt mondanám hogy rendszámot ezekre a már közel sem segédmotorokra. Vizsgáztassák le, legyen ellenőrizve 2 évente hogy jó-e rajta a világítás, fékek. És haladhassanak városban ők is 50-nel, így fel tudják venni a forgalom ritmusát következmények nélkül. De ekkor már nem száguldozhatnának akár 80-90-100-zal azzal a felkiáltással hogy úgysem tudják őket azonosítani mert nincs rajta rendszám.
2014. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

végre.


sőt én motorra előre is kötelezővé tenném. Csak mert a gyorshajtást 90% ban megússzák


Tovább megyek kerékpárokra kötelező műszaki és kötelező biztosítás és egyéb adók az önkormányzat felé.

Ha már annyira egyenrangú közlekedő partnerek akarnak lenni.

2014. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is segédmotoroztam egy darabig, sőt jártam adásvételi és biztosítás nélkül is - de azóta benőtt a fejem lágya: erre szükség van.


Persze ha lesz rendelkezés biztosan logikátlan és nehézkes lesz, no meg drága. De valamilyen szabályzásra szükség van, mert az 50/125-özés egyértelműen nem vállalható. Ahogy a 80-100 között repesztő, rendszám nélküli gépek (ilyenekkel rendszeresen találkozom) sem tarthatóak.


Csak egy kis tábla kellene meg egy forgalmihoz hasonló igazolólap a tulajdonjogról, szerintem 7-10e forintért ez még vállalható is lenne. Az időszakos átvizsgálás (magyarul műszaki vizsga) műszaki szempontból jó lenne, de anyagilag nem biztos, mert akkor már lennének akik letennék a segédmotorjaikat.

Na meg a fő kérdés, hogy hogyan is lesz ebből a dologból a tulajdonjog bejegyzése; hogy állapítják meg, hogy tényleg segédmotor; ha nem segédmotor akkor mi történik (hanem mondjuk 70-80 ccm-et mérnek lökettérfogatra); illetve mi történik, ha vázszám alapján felszínre kerül egy-két (vagy éppen sok) lopott motor. Tele lesznek a rendőrkapitányságok udvarai a lefoglalt masinákkal?

Ezekre nagyon kíváncsi leszek ha ugyan lesz belőle valami.

2014. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Támogatom, már rég meg kellett volna lépni.


Azt azért hozzáteszem, hogy emellett egy 2 évenkénti műszaki vizsgát is előírnék. És emellé a nevetséges 45 km/h-s (vagy 40?) korlátozást feljebb vinném, legalább 50-re. Mehessenek már annyival szabályosan városban, 40-el feltartják a forgalmat.

2014. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jah, tök jó lesz, majd a 40 ezer forint értékű simsont elviheted 30 ezerért rendszámoztatni... tök jó biznisz, legalábbis ennek a mocsadék kormánynak... :D
2014. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!