Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokat foglalkoztam az olaj...

Szerencses85 kérdése:

Sokat foglalkoztam az olaj témával simsonnál, azonban egy dologra nem jövök rá. A 80W90 nem hasonlít a kézikönyv által előírt olaj viszkozításához, ezért sok embernek csúszik vele. Azonban, vannak sokan, akiknek tökéletesen megy vele. Ez miért van?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 23:43
 1/6 A kérdező kommentje:
És itt most nem a 80w90 vs 10w40 csatára lennék kíváncsi, hanem hozzáértők véleményére :)
2014. aug. 25. 23:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes olaj tipusok között is van különbség, leginkább az adalékokban, de az kevés ahhoz, hogy az ember érezze a különbséget egy sebességváltóban.

Sokkal nagyobb különbség érezhető magával a kuplunggal. A betétek anyaga, beállítás ami leginkább tudja befolyásolni a csúszás mértékét. Ami sokat számít még, a surlódó felületek állapota. A másképp kopott, vagy megégett felület nagyon tud csúszni.

Tehát nem az olajban, hanem a kuplung anyagában és a beállításban kell keresni a hibát ha vkinek csúszik.

2014. aug. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok, de nagyrészt akikről olvastam, hogy csúszott 80w90-nel, kicserélték 10w40-re, és elvileg utána nem csúszott. (simson.hu cikkjében is) Ez miért van?
2014. aug. 26. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:

A tapadást a kuplunk betétje és az olaj együttesen adja. A betét anyagához választják az olajat. A Simsonnak olyan anyagú a betétje, hogy az maximális tapadását a 10-40-es viszkozitású olajjal éri el. A hígabb és a sűrűbb olaj felületi feszültsége pedig túl kicsi ill. túl sok a tapadáshoz. Ez már inkább fizika.

Aztán vannak olyan motorok, amelynek a kuplung lamellái olyan összetételű anyagból vannak, ami a 80-90-es olajjal tapad jól. Az autók száraz lamellái megint más összetételűek.

Az olaj egyébként azért kell, mert a motorokba csak kis méretű lamellák építhetők be, amik szárazon nem adnak elég tapadást.

2014. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Metabond 75W90 full sin. vált be a legjobban. Nekem a 80W90-nel nem csúszott, hanem ragadt. Valószínű az hogy az emberek többsége a Simsonba a legolcsóbb, legrosszabb olajat veszi, és utána csodálkoznak hogy mi a baja a motornak.
2014. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat!
2014. aug. 30. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!