Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos robogók és biciklik között?

Figyelt kérdés
Mert nekem csak annyi szűrődött le, hogy a robogók általában kicsit gyorsabbak mint a biciklik (elektromos mindkettő persze).
2014. aug. 27. 13:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
a robogó benzinnel megy. mi mástól robogna? am a robogó alakú villanykerékpár általában tényleg gyorsabb, mint a pedálos. a különbség az, hogyha elfogy az áram, akkor a pedálossal hazatekerhetsz, a másikat meg tolhatod. inkább vegyél polymobilt vagy dongómotoros kerékpárt. előbbibve bele van építve a robbanómotor, utóbbit meg egy kerékpárra szereled fel. azokhoz se kell jogsi, meg legalább benzinnel működnek.
2014. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen ezeken én is gondolkoztam. de van elektromos "robogó" gyakorlatilag ugyan az szerintem mint az e-kerékpár. talán egy kicsit erősebbek mint a biciklik.
2014. aug. 27. 14:12
 3/12 anonim ***** válasza:

A robogó teljesítménye több mint 300W. Tehát legalább AM-es jogsi kell rá, valamint biztosítás és bukó.

A kerékpár pedig 300W alatti. És (sajnos) semmi nem kell rá.

Valamint ha nincs rajta pedál akkor hivatalosan nem minősülhet kerékpárnak. Tehát mindenképp robogó lesz.


Persze csak hivatalosan.

Valójában lehet kapni 300W feletti villanybicajokat is bicajként. Senki nem ellenőrzi őket.

Valamint a robogó formájú villanybringák, amiken ott a hely a pedálnak, de persze felszerelve egyiken sincs.

(és ezzel se foglalkoznak)

(gyak kér lyuk van két oldalt a burkolaton. Láttam már nem egy ilyet, de pedállal együtt még sosem. Bár a kialakítása és elhelyezése miatt nem is igazán lehetne normálisan tekerni. De így a jogszabályoknak megfelel.)

2014. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Áh értem köszi!

Bár, én valamilyen webshopon vagy min néztem az elektromos robogókat. Volt rajtuk pedál, és a legkisebb 300 Wattos volt. Na már most nem tudom, hogy a 300W-s-re kell-e már az AM jogsi.

2014. aug. 27. 14:15
 5/12 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés:

Ha már van egy biciklim, és veszek külön egy dongót, akkor azt akármilyen biciklire fel lehet szerelni?

(egy elég új trekking kialakítású bringa :D)

2014. aug. 27. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Az egy jó nagy tévedés, hogy az ún. "Dongó"-ra nem kell jogsi, 300W felett mindenre kell! Persze volt idő, amikor 200 cm3-ig se kellett jogsi, de aki a fenti választ írta még nem élt akkor, no meg én se...

:)

2014. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó persze én egy 300W vagy alattira gondoltam csak. :D

Egyébként, tudna valaki linkelni nekem egy kész bicikli+dongó kombót linkelni? Valami olyat amiben meg lehet bízni. Vagy elég lenne csak egy motor, de én nem találok semmit.

2014. aug. 27. 17:12
 8/12 anonim ***** válasza:

"Bár, én valamilyen webshopon vagy min néztem az elektromos robogókat. Volt rajtuk pedál,"

Az akkor valójában villanybringa. Csak gondolom sokaknak csábító hogy az robogónak van írva.

300W-ot meg nem haladó(tehát annyi még lehet) teljesítményűre nem kell jogsi (ha a fentebb leírt feltételeknek eleget tesz)

Ez a 300W lehet elektromos vagy belső égésű motorral szerelt is(de akár még külső égésű motor, gőgzép...)


Azt hogy bármilyen bicajra felszerelhető-e? Hát igen is meg nem is. Mondjuk egy modern összteleszkópos gépre nehezen. De leleményes a magyar ember :D És ugye mindent meg lehet oldani. Ilyen átalakító szetteket lehet venni nem túl drágán. (létezik elektromosba is ilyen szett, amit meglévő bicajba építhetsz. Bár azt talán bonyolultabb kivitelezni mint a dongót)

2014. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, közben rájöttem hogy nekem van egy 1990'es évek körüli bicajom is otthon, gondolom arra már csak jó lenne

Esetleg elektromosat tudnál megkérni, ha szépen megkérlek? :D

2014. aug. 27. 20:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Gúgli, első találatok egyike:

[link]

Elektromos verzióból van sok:

[link]


Lehet válogatni.

2014. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!