Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 köbcentis Minarelli AM6...

50 köbcentis Minarelli AM6 blokkos enduro motor két pofára zabálja az olajat és köpi kifelé a kipufogón. Mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés
Tehát a problémám az, hogy mióta nagyobb karburátor van a motoron, több olajat lök ki az égéstérből. Eddig is jött egy kevés, de csak módjával. Most a nagyobb karburátorral (17,5) elég sok olajat (csurog) enged ki a kipufogón. A motor olajozása bowdenes megoldással van, tehát amennyire húzom a kart, annyi olajat adagol. Lehet-e vagy kell-e változtatni az olaj mennyiségén az olajpumpánál vagy máshol, ha szerintem sok ez az olaj mennyiség?
2014. aug. 29. 23:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én is kikötöttem, mert néha nagyon sokat, máskor pedig szinte semennyire se füstölt a kipu. én 1:40-esre keverem szintetikus olajjal
2014. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
És akkor elég a tankban meglötykölni a lét, vagy inkább kannázni kellene? Nem esik szét a kettő vagy nem ül le a cucc, ha nem használom pár napig?
2014. aug. 30. 22:43
 13/20 anonim ***** válasza:

a benzin feloldja az olajat, nem ülepszik le semmi... csak fel kell rázni mikor összeöntöd és annyi


nem kell kannázni, elég ha a tankban összekevered és megrázogatod a motort, DE csak ha pontosan tudod mennyi benzint töltesz a tankba, saccra ne keverd, ha sok lesz az olaj ugyanúgy köpni fogja "orrán száján", ha meg túl kevés akkor megragadhat...


ezért szokták kannázni, pl egy 5 literes kannányi benzinbe ugye 1 deci olaj kell, hogy 1:50-es keveréket kapj, ezt elég könnyű kimérni, de a tankba mondjuk ha épp 6,7 liter fér, akkor számolgassa ki a hóhér, hogy ahhoz pontosan mennyi olaj is kell éppen...

2014. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Szereztem telefon applikációt, ami pontosan kiszámolja, hogy hány milliliter kell ahhoz, amennyit tankoltam és meg lehet adni a ratiot: [link] Ezen kívül azt kéne csak megoldanom, hogy hogyan méricskéljem ki az olajat a benzinkúton. Ott nem kaphatom elő az olajas flaskát és fecskendőzhetem be a megfelelő mennyiségű olajat ... Arra gondoltam, hogy kannával megyek tankolni, itthon befecskendezem az olajat, összerázom és rátöltök a tankra. Egyébként sajnos az olajpumpa (dellorto) nem volt állítható.
2014. aug. 31. 22:43
 15/20 anonim ***** válasza:
Veszel egy konyhai kis kancsót azt azzal kiméred. De amúgy a legtöbb benzinkúron lehet kérni keveréket. És ott van mérős kisedény. Ha tankol a kutas akkor meg is kérheted hogy öntse bele az olajat.
2014. szept. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
nem szoktam baromkodni a kúton, kocsival hozok 20 literes kannában benzint, itthon rátöltök 4-4,5 deci olajat, attól függően, hogy épp mennyire meleg az időjárás, mert ha 40 fokban megyek csapatni az erdőbe, inkább legyen vastagabb az olaj, aztán ha megvan a 20 liter keverékem, kb 3-4-500 km-re le van tudva a kevergetés, és csak tölteni kell :)
2014. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Irigyellek, nekem is van akkora kannám, de nem bírnám hazahozni gyalog, ha teletölteném :D. Ezért most arra gondoltam, hogy keresek valami kupakos edényt vagy valamit, bejelölöm rajta a millilitereket és azzal megyek tankolni. Egy műanyag pálcát is viszek és tankolás után beleöntöm a megfelelő mennyiséget, majd megkeverem a pálcával és megrázom a motort párszor. Jobb ötletem nincs, fecskendővel nem tudom megoldani.
2014. szept. 1. 17:31
 18/20 anonim ***** válasza:
Feleslegesen túlbonyolítod. Mész tankolni a kútra és viszed magaddal az olajadat. Megmondod hogy kérsz 2000 forinté benzint. Meg öntsön bele kicsit több mintegy dl olajat a kutas a saját olajadból. Azt készen van
2014. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én is ezzel a problémával szembesültem. Engem viszont érdekelne hogyan lehet beállítani az olajpumpát!
2015. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az olajpumpa olaj nékül nem fog megszorulni?
2015. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!