Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most raktam le a jogosítványom...

Most raktam le a jogosítványomat B kategóriára, ez előtt nem volt AM es jogosítványom, és ugye ez kocsira van de 50ccm es motort még lehet vele vezetni, , viszont 0 motorozási tapasztalattal nehéz lesz megtanulnom?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő,a jogosítványom B kategóriára nemsokára meg lesz,de úgy döntöttünk hogy mivel van már 2 autó a családban,és énis szeretnék saját járművet,ezért valószínűleg én egy 50ccm es honda nsr 50 mellett fogok dönteni,egy barátomnak az volt,semmi panasza nem volt rá,viszont ami érdekelne,hogy 0 tapasztalattal,nehéz e megszokni a szekvenciális váltót,a kanyarodásokat,meg úgy nagyjából mindent mennyire nehéz elsajátítani és nagyjából mennyi idő amíg úgy "magabiztosan" tudok vele menni :D a válaszokat előre is köszönöm

2014. aug. 31. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jó az egyensúlyod, és nem ha van rajtad gy kis izom is, akkor könnyedén és gyorsan meg lehet szokni, és megtanulni rajta vezetni.
2014. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ,hát remélem igazad lesz :D Csak mindenképpen ha meglesz először kisutakon "szokogatom"mert nemakarok közveszélyes lenni így rögtön elsőre :D
2014. aug. 31. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:

amikor én először vezettem váltós motort, akkor annyi tapasztalatom volt, hogy levizsgáztam egy mopeden M kategóriára


haverom vett egy AF1-et, meg is tuningoltatta 70-esre, azt vezettem először

elmagyarázta hogyan kell indulni meg váltani, elsőre sikerült, kb 10 perc alatt elég jól belejöttem


persze forgalomhoz sokkal több gyakorlás szükséges, de ha nem vagy teljesen tehetségtelen a vezetéshez, akkor menni fog :D

2014. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az izomnak mekkora szerepe van kedves első? Kb. semekkora. Attól függ milyen motorra gondolsz kérdező. Egy robogót könnyebben megszoksz, de egy simson bonyolultabb lehet a váltás miatt. Szóval először told ki egy kietlenebb területre és ott tapasztald ki. Am simsonnal lefulladni szinte lehetetlen nem kell annyira figyelni a kuplungra mint az autónál. Vagy is én így vettem észre. Kuplung, váltó a lábaddal le (1-es) föl (2-es) föl (3-as) ennyire egyszerű.
2014. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
említettem hogy honda nsr 50 motor lesz valószínű :D
2014. aug. 31. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Az izom alatt a súlyt ér értettem. Ugye egy 40 kilós fapálcika ember nehezebben tartja meg a motort.
2014. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valahogy csak megtanulnak az emberek, ki jogsival a kezében, ki anélkül. 14 évesen már ment a Simson, nem volt semmi papír, még biztosítás se, sisak se, mert ugye minek az. Volt benzin, egy kis szatyor alkatrész és szerszám, meg lelkesedés. Fater mondta mit hogyan, itt a benzin, menjél aztán csak okosan. Egymást tanítottuk mi fiatalok a faluban, aztán mégis csak megtanultunk motorozni.

Jogsi kocsira később meglett, azóta kb. 100 km-t mentem 3 év alatt, igaz a simson is megadta magát, most tervben van egy robogó, minimális fogyasztás, könnyű vele menni, A-ból B-be meg pont elég. Nem azt mondom hogy le is tudnék vizsgázni motorból, mert ahhoz valósznű vannak olyan szabályok amiket nem tudok, de neked legalább a rendőröket nem kell lesned, mert van jogsid, nekünk meg az se volt. Persze leeresztették a gumit, toltuk a motort hazáig, ők meg jöttek mellettünk kocsival, majd mondták a szülőknek hogy ha a büdös kölök motorozik legalább sisak legyen a fején, kaptunk két pofont otthon, a rendőr szeme láttára, de csak színjáték volt, 10 perc múlva, felfújt kerékkel újra mentünk.

Minden csak gyakorlás kérdése, nálad a papírmunka megvan, már csak egy kis tudás kell, menet közben meg kialakul. Esni is fogsz, nem motoros aki nem esett, de ne add fel. Egyébként tervben van egy A korlátlan jogsi, de inkább majd később, előbb legyen meg a D kategória.

2014. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!