Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a kereszteződésben mi a...

Ebben a kereszteződésben mi a legjobb megoldás az áthaladásra? (útszűkület)

Figyelt kérdés

Google streetview kép:

[link]


Én a belső egyenesen haladó sávban haladok. Mellettem jobbra pedig kanyarodni szoktak nyilván.


Látható, hogy olyan remek módon oldották meg a kereszteződést, hogy a két sáv beszűkül.

Ha egymás mellé ér két autó (egyenesen haladó és jobbra kanyarodó), akkor sok esetben nincs elég hely, hogy mindketten elférjünk. BKV busz és kamion esetében főleg.


Ilyenkor kinek van elsőbbsége? Nincs felfestve a szűkületben a sáv. (akkor a felezővonal átlépésénél indexelni kellene)

Tehát ha itt baleset, koccanás történik, akkor ki lesz a hibás? (pl egyszerre hajtunk be a szűkületbe)


Én amúgy direkt az ilyen helyeken (ezen a szakaszon több is van) mindig jobb tükörbe figyelek, jön e valaki, ha igen, akkor inkább lassítok, busz esetében pedig meg is állok, megvárom míg elkanyarodik, dudált már le így a kanyarodóból egy kamion, azóta figyelek.

Bár az se kellemes, hogy mögöttem is dudálnak időnként, hogy miért nem megyek, igaz olyan ember is van aki akkor dudál ha a zebra előtt megállok, tehát ez annyira már nem oszt nem szoroz.



2014. aug. 31. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
"Visszacsorogva" a képen(kb. a zebráig) és úgy haladva újra a kereszteződés felé, egyértelmű, hogy a belső sáv szűkül le, ergo neki kell elengedni a jobboldali-kanyarodó sávban jövőt!
2014. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
S ha jól emlékszem, ott a forgalomirányító lámpák nem engedik egy időben egyszerre az egyenes haladást és a jobbra kanyarodást, mindig csak az egyiknek szabad a jelzés.
2014. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A kresz szerint nem egyértelmű, hisz nincsenek felfestések. Ha nincs felfestés, akkor nem jelentheted ki, hogy csak az egyik szűkül be. Értem a logikádat, de a balesetnél a jogszabályok döntenek.


A kanyarodó nem haladhatnak egyenesen tovább, igen, de ha egyszerre fej fej mellett haladok én a belsőben, a kanyarodó a külsőben, akkor a kereszteződés közepén a karosszériánk jó eséllyel találkozni fog. Ha nagyon hamar jobbra húzódva elkezd kanyarodni, akkor talán nem.


A lámpák egyszerre engedik a két sávot.

2014. aug. 31. 18:02
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem engedi egyszerre, a jobbkanyar zöldjénél tud a Hősök fasorából kijőve bal nagy ívet menni a Veres Péterre kanyarodó.


Ezt a forgalmi rendet alakították ki 40-45 éve.

2014. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ha visszatolatsz a streetvew-ben:


[link]


láthatod, hogy mind a kettő lámpa zöld.

2014. aug. 31. 18:19
 16/18 anonim ***** válasza:

Elsőre nem ismertem rá a kereszteződésre, mert régen zöldséges volt azon a sarkon és nem festékes.

Abban az időben még soha nem kanyarodtam jobbra a Hősök fasorába egyenesen haladókkal, nekik tilos volt a jelzés.

2014. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Van a kanyarodóknak kiegészítő lámpa ahogy nézem, valszeg időnként engedi a jobbra kanyarodást amikor az egyenesen haladóknak tilos.


Ezek szerint régebben több eszük volt a tervezőknek.

2014. aug. 31. 18:29
 18/18 anonim ***** válasza:

Jártam már arra néhány százszor, de nem emlékszem, hogy bármi gond lett volna ott!

:)


Innen megnézve látszik, hogy semmilyen szűkület nincs ott:

[link]

2014. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!