Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha jogosítvány...

Mi történik, ha jogosítvány nélkül (16 évesen) autóval gyakorlok és elkapnak?

Figyelt kérdés
Az igazság az,hogy bátyámmal veszünk közösen egy régi Ladát,amit arra használnánk,hogy erdőben járkálhassunk vele,haverokkal autózni stb stb.. Van rá műszaki,és bátyámnak jogsija is van,tehát neki nem lehet baja ha ő vezet. De innen az erdő kb 200 méter. Azt le kell vezetnem,ha én megyek ki a haverokkal oda. Nagyon kicsi az esélye,hogy elkapnak,mivel nagyon régen láttam már itt rendőrt,de ha mégis,akkor mi történhet?:/

2014. szept. 1. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Komoly pénzbírság és eltilthatnak a jogosítvány megszerzésétől pár évre. Nem éri meg.
2014. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

bátyádnak ugrik a jogsijára egy marék pont meg egy szép csekk, neked meg 2 év eltiltás a B kategóriára


amúgy a jogsi nélkül vezetés nagy hátránya, hogyha balesetet szenvedsz nem kell, hogy a te hibád legyen, automatikusan te vagy a felelős

2014. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Te leszel a fogó.
2014. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Meg a hunyó is.....


menj ki egy olyan területre, ahol van veled egy elég rutinos ember, nem okozhatsz balesetet, és nincs rendőr,

nincs forgalom, pl magántelek

2014. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó. Tudom,nem fogjátok elhinni. De engem nagypapám 9-10 éves koromban megtanított vezetni a kis yarisával. Azóta bárhova megyünk nagyapámékkal,mindig vezetek valamennyit. Szóval ha úgy vesszük (oké,nem vagyok rutinos,közel sem),de nem vagyok kezdő szinten. Autót is többfélét vezettem már,köztük apám elég bitang gépét(mondjuk azt eléggé önbizalom hiányosan vezettem).
2014. szept. 1. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a lenyeg, hogy tudsz vagy nem tudsz vezetni. Az a lenyeg, hogy torvenybe utkozik, amit csinalni akarsz. A torvenyszegoket a rendorok (ha elkapjak) buntetik! Biztos hogy eleg felelossegtudatos vagy, hogy a kovetkezmenyeket elszenvedd? (penzbirsag, eltiltas stb).
2014. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!