Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az amerikai autókban és...

Az amerikai autókban és kisteherautókban miért vannak olyan nagy motorok?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve az USA-ban élek. Eddig is tudtam, hogy az amerikai autóban jóval nagyobb hengerűrútalmú V6-os V8-as V10-es motorok vannak. Na de nem értem, hogy miért? Sokan azt mondják, hogy azért mert olcsóbb a benzin. Szerintem ez butaság. Számos más országban is olcsó a benzin és mégis a kisebb (európai szabványú) autók járnak.


Csak egy példa:

Otthon EU-ban pl. a Ford Transitokban 2000 és 3000 köbceti közötti sima soros motorok vannak. Itt USA-ban egy Ford E150-esben, ami ugyanolyan zárt áruszállító de azért látványosan kisebb mint a Transit, minimum V8-as és 4000 köbcenti feletti motor van. Miért?? Miért kell jóval nagyobb motor egy kisebb autóba? Itt a személyautók nagyobb része is minimum V6-os motorral megy. Amikor meséltem egy amerikai barátomnak, hogy Európában az áruszállítóban 2500-as motorok vannak, el volt csodálkozva. Itt az emberek soha nem vennének meg egy Ford Transitot amiben 2500-as motor van. Amikor meséltem, hogy otthon 1300 ccm-es autóm volt, azt mondták, hogy itt csak a 16 éves korosztálynak meg a félig hajléktalanoknak van olyan. Egy másik amerikai barátom visszakérdezett: "A normál motor volt a kocsiban 1300-as, vagy az ablaktörlő lapát motorja? :D



2014. szept. 3. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert minél nagyobb a motor, annál nehezebb megterhelni. Minden motornak van egy optimális terhelése, ami mellett a leghosszabb az élettartama. Az európai autóknál fontos az alacsonyabb fogasztás, így itt a kisebb motorokat terhelik az egekig, hogy leadja a szükséges teljesítményt - cserébe lényegesen kisebb a fogyasztás, viszont a motor élettartama is rosszabb lesz, ha folyamatosan csúcsra járatva használják.


Viszont Európában a népesség legnagyobb része 10-20km-es távra használja maximum (otthon->munkába->haza), Amerikában meg nem ritka az 1-2 órás autópályás munkába járás se. Ott értelemszerűen a motor jobban ki lesz használva, ezért fontos a hosszabb élettartam. A nagy motor pedig sokkal tovább bírja, hiszen normál körülmények között sohasem fogja elérni a kapacitásának a csúcsát. És ezt elősegíti az olcsó üzemanyag is, ami azért itt Európában nem annyira található meg.

2014. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert az USA-ban nagyon nagy távolságok vannak, és rengeteget autóznak. És ezek a nagy motorok viszonylag kevés lóerővel rendelkeznek, igy nincsenek túlterhelve. Lazán birnak több millió kilómétert is.

A másik dolog: az USA-ban maga a felfogás is más, nem igazán egy spórolós nemzet.

2014. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Nagy motor kis lóerővel ugye?
2014. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

A normál motor volt a kocsiban 1300-as, vagy az ablaktörlő lapát motorja? - ezen besirtam!!! :D


Tobbiek elottem, mar leirtak a lenyeget. Sokkal nagyobb tavot tesznek meg, tenyleg olcsobb a benzin. A nagy autok/nagy motor meg akkor kezdtek gyartani, amikor centekbe kerult az uzemanyag. Ez a mindenbol a legnagyobbat mentalitas elkiserte oket napjainkig.

Nekem is V8-as 5700 kobcentis autom van, pedig lany vagyok, csak dolgozni jarok vele meg boltba, napi kb. max 20-25 km-t megyek vele... Nem azert vettem ilyet mert vontatni akarok, hanem mert megtehetem, es ha akarom nekiindulok vele Alaskanak es nem kell aggodnom, hogy a kis teljesitmenyu auto utkozben elfarad alattam... es mert bazi nagy fun odalepni neki es hallod ahogy dorombol a V8


The bigger the better.... ezt mar biztos hallottad ;)

2014. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Amúgy meghegyezném, hogy Oroszország is egy hatalmas ország ahol majdnem még olcsóbb a benzin És mégsincs ennyi Nagy autó 4. válaszoló, Te melyik államban laksz?
2014. szept. 3. 22:11
 6/17 anonim ***** válasza:
CA
2014. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valahogy éreztem. Amúgy én is. :)

SF, CA.

2014. szept. 3. 23:15
 8/17 anonim ***** válasza:

"Oroszország is egy hatalmas ország ahol majdnem még olcsóbb a benzin"


Igen de még igy sincs pénz rá.

Ja és az USA-ban már a 30-as években megcsinálták az autópályákat, már azóta erre alkalmas autókat gyártanak. Oroszország meg hol volt a 30-as években.... Ja és ők egy Ladát is nehezen tudtak összerakni, kellett oda is a külföldi segitség.

Amúgy meg a gazadag oroszok nem is vesznek manapság dizelt, Audi A6/A8, Mercedes S/ BMW7/X5/X6 ezek mind benzinesek náluk, nem dizel, mint ahogy Európában a legtöbb.

2014. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az baromság hogy nehezebb megterhelni? Egy normális közeledésű Európai autóban ha van 100LE akkor az tökéletes,mert csak ha versenyzel vele akkor fogod megterhelni! Meg pont Amerika olyan ország aki 10 évre venne autót mi?! Érdekes a mi régi Opelünkbe egy 60Le-s 1.4-es motor volt 200.000km-er és semmi baja az ég adta világon nem volt! Németországban is érdekes módon beleraknak 1 év alatt 200.000km-ert a BMW-kbe is,és érdekes módon 4 hengeres motrok általában,némelyikben van V6-os is de az is kisebb köbenci motrok! Amerika egyszerűen szeret pazarolni,oda is bőven elég lenne a 4 henger esetleg 140LE,csak hát azzal nem tudsz menőzni pedig egy 140-es motort nem tudsz igazán leterhelni! Amerika mindig más gondolkodású volt,mi inkább a környezetvédelem Amerika meg pont leszarja ezt,épp ez a baj náluk! Nézzétek meg Amerikában milyen sok katasztrófa van,télen néha 1-2 méteres hó is leesik,megnézitek mindig ott van természeti katasztrófa akik a legjobban szennyezik a Földet,az pedig Ázsia és Amerika! Amerikaiak is vehetnének kisebb motrokat ha nem kompenzálnának valamit a nagy autókkal,Los Angelesben is milyen szmogok vannak már de a hülyék nem hogy vennék a kisebb motrokat nem,nekik V8-as 4000 köbcentis motor kell egy hülye családi autóban is!
2015. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Jah a 4-es jól leírta,neki is azért van olyan kocsija mert megteheti! Európában meg megszoktuk hogy nekünk jobb a kevesebb is,és láss csodát Németek is megtehetnék de nem teszik,nálunk már alap követelmény minden új autónál az Euro 6-os besorolás,Amerikában meg nincs is ilyen.
2015. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!