Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia RS4 125 mennyire...

Aprilia RS4 125 mennyire bírja a hosszú túrákat Rómáig szeretnén elutazni vele?

Figyelt kérdés

Őszi szunetben tervezzuk szerelmemel es barataimmal a turat.

Nennyire eszik sokat a ha ketten ulunk rajta hosszu tavon, mert itt a varosba 3-4 literrel elmegy.Azt szeretnenk ha kb.a 100 as atlag tartanank. Emellet ez mennyire is rosz a motornak, mik lehetnek a felmerulo gondok? + szerelmmel s a csomagokkal egyut ugy 120/130 kilo plusz lennek ha joltudom 150ig terhelheto ezt nem tom pontosan ezzel egyutt ertem a toblet fogyasztast.


2014. szept. 4. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nam fog sokkal többet enni, szerintem max egy literrel. És nyugodtan menjetek, nem lesz neki semmi baja. egy RS-el már más lenne a helyzet, az nem a kilométerfalásra van.
2014. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi
2014. szept. 4. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Mekkora az a leghosszabb táv amit egy huzamban (legfeljebb kisebb megállásokkal) megtettél a motorral? 200 km után nem kényelmesek ezek a sportmotorok.

100-as átlagot felejtsd el 2 személlyel 4 ütemmel. 80 körül számolj átlagot.

2014. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem felejtem:D mert Zalakarosig tokeletesen birta.

Amugy mind 125 okkel megy s mind parban. Amugy azt mondjak olyan 500km400km s szunet

2014. szept. 4. 16:44
 5/6 A kérdező kommentje:
A leghosszabb az becs volt egy tankolassal s akkor pihentunk egy tiz percet
2014. szept. 4. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
azt megnézem hogy te hogyan hasítasz el Rómáig 100 km/h-ás átlaggal egy RS4 125-el :D Félre ne érts, én is Apriliát hajtok, egy 2011-es RS125-öt, szóval értek az Apriliákhoz. Magyarországon még gond nélkül átmentek, az M7-es az emelkedőkben szegény autópálya, gondolom Letenyénél mentek ki és Ljubljana felé Szlovénián át az A1-A5-ös autópályán akartok menni. Az első meglepetések majd az erős emelkedőknél fognak jönni (pl. Alpok alja), amikor vissza kell szúrni a motort hogy húzni birjon, és ez folyamatos lesz, mert tudjuk hogy a 4ütem az 125 köbcentiben nem a legjobb választás, főleg nem 15 lóerővel és 2 személlyel. Továbbá az ideális utazó az 80-90 km/h egy személlyel, mivel 130 km/h-nál tetőzik a gép, azért még jó egy kis tartalékot benne hagyni ha előzésre kerülne a sor. A 100 km/h-át felejtsd el, főleg 2 személlyel. Lesznek olyan helyek ahol még a 70 km/h is erőltetett menetnek fog tűnni. A sajátommal mi csak Rimini-be mentünk, de mi is ketten ültünk rajta, kettőnk súlya volt olyan 140 kg, és átlagba 120-130 km/h-val tekertünk egy 43 lovas RS125-el, de abba még volt tartalék 180 km/h-ig egy nagyobb előzéshez, mondjuk ha 3-4 kamion mellett kell elhasítani, és így fogyasztott 8-10 litert.
2014. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!