Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy injektoros motor mennyire...

Egy injektoros motor mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
honda cbf 125-ről lenne szó 2014-es 0km-es kiadásban. Azt tudom hogy a honda cbf-ek közel a legmegbízatóbb motorok. De régebbi cikkeket olvastam róla és ott nem írta hogy lenne belőle karburátoros változat, szóval valószínű hogy azok is injektorosak voltak. Még 1 rossz sort se olvastam róla szinte azért döntenék ennél a motornál.

2014. szept. 4. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Most amennyit én tudok, a koszerű motorokat injektorosra csinálják, mert hidegben sokkal jobban viselkednek, mint a karburátoros motorok. A fogyasztás is sokkal jobb egy ilyen motornál. Viszont a hátránya ennek a modern technikának, hogy nem lehet két csavar megtekergetésével rendbe hozni, ha beüt a baj. Hibakódokat kell olvasgatni, értelmezni. Műszerek kellenek a hibák méréséhez is, valamint az injektor részeit kell tudni tesztelni, ha te magad akarod javítani. Nem minden második szervízben értenek az injektorhoz szerintem és, ha igen, akkor költséges a javítás, mert az injektoros motorok általában horror alkatrész árakkal rendelkeznek, már ami az injektor alkatrészeit illeti.
2014. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huh, nem semmi:D Én szeretem kímélni a tulajdonaimat szóval gond nem hiszem hogy lehet. Amíg garanciális addig úgy is előjön a baja gondolom ami van, utána meg már jó pár évig nem kéne hogy baja legyen. Vagyis remélem. Nah sebaj így is maradok a kis hondánál, bár jövő tavaszig még bármi jöhet. :) Köszi ment a zöld:)
2014. szept. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!