Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kottyanhat a simson...

Mitől kottyanhat a simson főtengely oldal irányba?

Figyelt kérdés
Most lett csapágyazva,először csináltam ilyet.Talán nem jól hézagoltam ki zéger alatt?
2014. szept. 5. 19:37
1 2
 1/11 joco5582 ***** válasza:

Sajnos nem jelent sok jót. Oldalirányba ha rossz is a hézagolásod nem szabadna érezned. Hiszen a csapágy szorul a főtengelyre, míg a külseje szorul az alumínum blokkra.

Érdemes lenne megmutatni azt a tengelyt egy esztergájosnak es megnézni egy ősszeszerelős videót

2014. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 joco5582 ***** válasza:
Elnézést esztergá(ly)osnak. Reggel van még :-D
2014. szept. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy összeszerelős videó alapján csináltam.Amikor leszereltem a tengelyről a csapágyat,akkor nagyon nehezen jött le,tehát a tengely nem lehet kopott.Az új csapágyak is nagyon passzentosan mentek a helyükre.Ezért nem értem mitől mozoghat oldal irányba.
2014. szept. 6. 08:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Újabb tapasztalás:Hidegen semmi kottyanás,melegen viszont kb.2mm oldal irányba.Ez normális így??Egyébként szép hangja van a motornak.
2014. szept. 6. 13:43
 5/11 joco5582 ***** válasza:
Nem normális. Milyen csapágy került bele?
2014. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koyo csapágyak.Állítólag az jó minőségű.
2014. szept. 7. 08:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon jó a Koyo csapágy, de én csak FAG vagy SKF csapágyat teszek bele.

Nem akarom lejárni a Koyo-t.

2014. szept. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az SKF csapágy drágább mint a koyo:)
2014. szept. 7. 12:16
 9/11 joco5582 ***** válasza:

Épp most bontottam meg a saját motorom és egy esetet tudok elképzelni - megsérülhetett a műanyagkosár, vagy véletlenül a régi, kopott csapágy lett beépítve. Egyszerűen 2 mm- holtjáték sehogy máshogy nem jöhet ki.

Különben koyo is teljesen jó csapágy. Attól félek blokkszéthúzás nélkül nem lesz jó.

2014. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Remélem nincs igazad!:)Semmi kedvem újra széthúzni.Sokat böngésztem ez ügyben és lehetséges,hogy a hézagolásnál van probléma.Minden blokk összerakás után más lesz a hézag az új tömítés miatt és hézagoló lemezzel 0,1 mm-re kell ki hézagolni a főtengely csapágyat.De majd kiderül mi a kánya vele:)
2014. szept. 8. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!