Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitol allhat le a motor a...

Mitol allhat le a motor a berugast utan 1 perc alatt?

Figyelt kérdés
2007 honda cr 125R uzemanyagot kap, levegot kap, egy porszem sincs a toroknal, viz nem kerult bele, szikra van, gyertya ngk br9eg ami kell is. Szituacio: tok lassan mentem, atmentem egy pocsolyan ami a bakancsom talpa fole ert, kifele a pocsolyabol befulladt a motor. 4 gyertyaval egymas utan mindegyikkel mukodik 1-1 percig aztan mintha elveszne a szikra csak siman megall, a gyujtas megszakito rendesen teszi a dolgat azzal sincs baj. Szoval elvileg minden klappol, de valami szopat vele. A motor vezerloje ami a rajtszam tabla mogott van kontaktos, vagy hibas vagy akarmi problema lehet vele ami ezt teszi? Abban az 1 percben amig megy, akkor sem porog fel. A motorban 57 uzemora van, nem egy leherelt darab.

2014. szept. 5. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A trafó szokta ezt művelni, mikor már bemelegszik.
2014. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A bemelegedes lehet elso oka annak hogy megallt, de utana amikor fel oraig tolom es lehul nem indul egy oraval ra beildul 3masodpercre, aztan gyertyankent 1-1 perc szoval a tovabbi reszeket nem ertem. Van a blokk elejen bal oldalrol egy gumi amibe bemegy egy kabel, az kicsit oreges enyhen repedezett. Letezik hogy ott viz keruljon a motorba?
2014. szept. 6. 02:00
 3/6 joco5582 ***** válasza:

Nem ez de hasonló megesett velem. Először tenyleg az üzemanyagról kellene meggyőződni. Ergó benzines e a gyertya.

Ha igen érdemes lenne az összes nem gyujtáshoz szükséges elemet lekőtni. A gyujtás dolgaihoz szükséges sarukat lehúzni bedugni. Kellene a testeléseket is ellenőrizni. Aztán szorosabbra hajlítani a gyertya pipa belsejében lévő érintkezőt. Még jobb lenne vágni egy kicsit a nagyfesz kábelből és új pipát belecsavarni. Persze ha lehetséges. Aztán kill switcet kikötni. Az egyik haveromnak az ment tönkre és a legváratlanabb helyeken állìtotta meg a motort.

És ha egyik sem,akkor nem úszod meg hogy minden elemet egyenként kimérj. Gyári vs. Mért módszerrel elég jól ki lehet zárni egy hibás trafót. A cdi egység az már más tészta. De szerintem nálad egyszerűbb dolog lesz

2014. szept. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hat fogalmam sincs hogy mit tegyek vele szerelo kell neki. Gyertya benzines, azzal nincs gond. 30as keverekkel megy repsol olajjal, azok is teljesen oke.minden van de vakamiert befullad. Ma reggel hogy kimentem mar 2 percig uzemelt egy helyett azota sem indult el. Karbi pucolas oldhatna a feszultsegen?
2014. szept. 6. 08:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Kapott egy gyors mosast. A blokk bal oldalan elorol lent van egy kabel ami egy gumi "tokba" van. Nyakba korbe van repedve..elkepzelheto, hogy ott azon a 2 kilometeren amit kb csak pocsolyakba tettem meg, befolyt nemi viz a lendkerekhez (mar ha ott vminek arthat a viz es gondolom arthat) nem merem lekapni a deklit mert nem tudom mi varna ram :D
2014. szept. 6. 09:52
 6/6 joco5582 ***** válasza:
Tudom, hogy nem egyszerű mérni de megiscsak meg kellene próbálni. Azon felül ha víz a gond, hajszárító kiszárítja. Érdemes az egyszerű dolgokat kizárni
2014. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!