Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszám robogóra?

Rendszám robogóra?

Figyelt kérdés

Segédmotor vásárlás előtt állok. Hallani lehet mostanában, hogy rendszámozni akarják ezeket is a közeljövőben.


A kérdésem az, hogy ennek mennyi a valószínűsége? Régebben is szó volt erről, de elfelejtődött.

Most vajon behozzák? Ki milyen infókkal rendelkezik erről a témáról.

(Lehetőleg pontos infót kérnék, a talán nem sokat jelent...)



2014. szept. 5. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Valóban többször is felvetődött az ötlet,hogy rendszámozzàk a motort. De ennek nagyon kicsi az eselye,szóval vegyél nyugodtan egyet :-)

De ha mégis behozzàk,az csak a előnyödre válik lopás esetén.

2014. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

meg hátrányodra, ha hasonlóan fogják kezelni mint a 125-ösöket, akkor eredet vizsga ~15, rendszám ~5, forgalmi ~6, törzskönyv ~6, műszaki ~11, szóval bő 40-45 ezret csengethetsz ki ha használni akarod, egy babetta meg kerül most 20-30 ezerbe, de a papírmunka többe fog...


lesz itt árzuhanás az 50-esek körében gazdagon, jól tönkre fogják tenni a piacot ezzel a lépéssel, mert a kutya se fog venni 50-es motort, mikor a 125-ösnek sem lesznek lényegesen magasabb költségei


most elvagyok évente 5 ezer forintból az 50-es endurommal, ami helyben szaladgálni tökéletes, legalább nem kell kocsiba ülnöm, de ha ezt bevezetik, szerintem eladom egyben vagy alkatrésznek, vagy építek egy gokartot a motorjából szórakozni, mert biztos hogy nem fogok 40 ezreket kifizetni ennek a szemétláda kormánynak azért, hogy évente motorozzak MAXIMUM EZER km-t, az nekem nem éri meg, akkor inkább megyek kocsival... ezt az évente 5 rongyot még kifizetem biztosításra, de műszakira hurcolni, meg egy rakás pénzt az illetékekre meg papírmunkára fizetgetni nem fogok...


értem én, hogy sok a lopás meg a tetten érhetetlen szabálytalankodás, de akkor oldják meg úgy, hogy ez nekem ne kerüljön már több tízezer forintba! viszont attól tartok, hogy ez megint nem a mi érdekünkben fog történni, (ha történik) hanem csak a lehúzásról fog szólni...

2014. szept. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Már éppen ideje lenne a rendszámosításnak! Herótom van a sok idiótától.
2014. szept. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Köszönöm a választ, még kutakodok, de valószínű megveszem.


Második:

Pont emiatt vagyok kétségekben én is, amit kinéztem motor 45k. Max sebessége 55km/h

Ezzel én nem fogok gyorsulási versenyt nyerni.

Erre ha rátesznek annyi plussz költséget amennyibe került vagy még többet is, akkro inkább megcsinálom a b különbözetit 125-re...


9mm

Nem védem a sok őrültet, de ne a kismotorosokkal toljanak ki először, akik tanultak kresz-t, ismerik az utakat. Ott vannak a részeg kerékpárosok, vagy akik a gyereket hátuk mögött viszik, de egy elsőbbségadástáblát nem ismernek fel vagy kikanyarodnak az autó elé nyugodt szívvel, hátha kikerül...

+ ha rendszám van azzal se leszünk előrébb, nem általánosítok, de akinek nagy motorja van, az se fog 90-el menni. Felhajtja a rendszámát a "szél" és megy amennyi kifér...

2014. szept. 6. 11:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Harkonnen

Ez is egy cikk a sok 100 közül ami találgat és szidja a segédmotorosokat... biztos infót nem ígér és nem tud.

Engem az érdekel, hogy 2 hónap múlva biztosan megfejnek-e 30-40-50k-ra és ezzel együtt eladhatatlanná teszik-e a motort, vagy ijesztgetnek itt össze vissza megint.

2014. szept. 6. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

mi a szartól van neked herótod? a segédmotort nem kreszt hírből sem ismerő idióták vezetik, a részeg kerékpárosok mennek agyatlanul...

a 14 éves AM kategóriás jogsival futkosó gyerekek meg rendszámmal is barom módon fognak vezetni, ennek semmi köze a rendszámhoz...

2014. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyébként itthon a lopás ellen sem védene. hány autót ellopnak egy éjszaka alatt az erre szakosodott tolvajok, 1 óra alatt már egy illegális bontóban darabjaira van szedve.
2015. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!