Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot speedfight 2 LC miért...

Leonardo18 kérdése:

Peugeot speedfight 2 LC miért nem megy jobban 45-nél?

Figyelt kérdés
Használtan vettem a motort! Az elején csak 42-45 körül ment óra szerint aztán most már néha megy 50-el is de általában 45 a vége ! Leszedtem a kipufogót hátha van benne fojtás de nincs benne sehol ! Van rajta valami cső pluszban aminek a vége kivan lapítva és olvastam valami "vakcső"-ről ez lehet az..? Na de miért nem megy gyorsabban ? Mielőtt valaki elkezdi mondani nem, nem akarok 80-90 körül menni vele, de legalább 50-60 között ! Fordulatszabályzó lehet benne ? Valaki valamit esetleg ha tud írja le ! Köszi !

2014. szept. 8. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A hajtás valószínűleg el van kopva. Szíj, görgők, csúszkák, kis rugó, kontrasztrugó.

Elsődlegesen szíj és görgő kopás lehet a baj forrása.

2014. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
CDI szabályzó? Ha nem veszem ki akkor is tud menni 60 körül ? Persze mást kicserélnék... És köszi a választ !
2014. szept. 9. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Karburátorban egy lukacsos réz lemez, kisebb fő, és alapjárati fúvóka. Fölösleges variátor hézagoló, leömlőnél egy félhold alakú folytás, kipufogó nyakánál, esetleg a könyökcsőben. Vakcső eltávolítása, és precíz behegesztése.

Esetleg CDI fojtás, de az általában fordulatszámot korlátoz. Ha neked eléri a 45 körüli sebességet és rángat, tehát kihagy a gyújtás, vagy érzed, hogy addig EGYENLETESEN húz és majd kb. annyinál meghőköl, akkor CDI.

2014. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
40-ig jól megy, de utána alig akar menni és megáll 50 körül... Ja és mikor megyek vele mondjuk 50-el szerintem nagyon pörög lehetséges hogy a váltó nem vált fel végig ?Köszönöm a segítséget megy a (y)!
2014. szept. 9. 15:43
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez esetben a CDI a legkevesebb, mint első válaszomban is kifejtettem a hajtásod van elkopva.

De nagyon egyszerűen tudod ellenőrizni. Leveszed a deknit (a berúgókar alatti fém borítást). Ezt krovával tudod a legegyszerűbben megtenni. Amint lejött ott lesz a szíj. A szélességét leméred tolómérővel. Ha jól láttam interneten 17,5mm szélesnek kell lennie. Ha 1mm-rel is kisebb az már jelentős teljesítményt okoz. Illetve még nézd meg a márkáját.

2014. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ma pont szétszedtem de nem mértem meg de majd holnap megmérem ! Meg a másik hogy volt benne egy kis fémpor! Szerintem az lesz hogy kicseréltetek mindent ! Köszi a segítséget !
2014. szept. 9. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Gumiporra gondolsz szerintem. A szíj kopik, veszít a szélességéből és a variátoron nem tud a kifutni rendesen a szíj. Ez kb. olyan lenne mintha az autókból idővel elkopna az 5-ös sebesség és csak 4-esig tudna felváltani.

Ráadásul, ha töredezett, kínai szíj, akkor még csúszhat ráadásul. 1mm megcsúszás nem hangzik soknak, de ott veszik el az a kevéske LE, amit a motor tudna.

2014. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Holnap szétszedem úgyis és akkor majd megírom hogy mi volt az gumi vagy fém :) !
2014. szept. 9. 20:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha fémpor akkor nem túl sok jót sugall. Nagyon extrém esetben lehet ott fémpor.
2014. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdésed!

Ha itt a gy.k.-n kapsz tíz különböző tippet, akkor szétbontod az egész motort? :-D

Vidd el szerelőhöz, majd az megoldja.

Pl Kymco egyes típusainál 5 különböző helyre raknak be folytást amiből legalább 1 elektronikailag vezérelt.

2014. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!