Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CSigavér autósiskolát válasszam?

CSigavér autósiskolát válasszam?

Figyelt kérdés

Most ősszel szeretnék beiratkozni jogsira. Az egyik esélyes (mivel olcsó és közel van) a Csigavér. Azonban félek, hogy hosszan kell majd autóra várnom (a hölgy elég bizonytalan hangon mondta a másfél hónapos várakozási időt!), továbbá, hogy nem lesz jó az oktatóm.

A másik opció egy kisebb iskola (a bácsi itt is mondta, hogy egy hónap a várakozási idő, de legalább fixen ennyi), ez drágább, de megbízhatóbbnak tűnik. A különbség kb 40 ezer ft.


Melyiket érdemesebb? Tapasztalatok a Csigavérről? Várakozási idő, oktatók színvonala?



2014. szept. 11. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Én a csigavérnél szereztem meg a jogsit, de nagyon megszívtam velük. Pont az oktatóval volt bajom, és ha amúgy is sokat kell vári kocsira akkor nem szerencsés ha oktatót kell váltanod.

Én anno váltottam, de fél év csak azzal ment el, hogy újra autóba merjek ülni, annyira borzasztó volt az oktatóm. A jogsi megszerzése után pedig 2 évvel mertem csak egyedül vezetni, olyan szinten nem oktatnak semmi érdemlegeset, de legalább azt is ordítva... Semmi stabil tudást nem adott, gáz ami ott megy...

2014. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is gáz az egész ami gyakorlati oktatás. Az oktatóm kb. semmit se tanított, nem hagyott kb. egyedül vezetni, vizsgán meg nézett, hogy miért nem tudom. Talán mert mindenbe beleszólt, aztán a végén meg elkezdett fogdosni. Szánalmasz az egész.
2014. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hú, köszi a válaszokat. Második válaszoló, és ez a Csigavérnél történt?
2014. szept. 11. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, ott történt
2014. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
ezért a mai napig nem folytattam a jogsit, mert síkitok, ha idegen férfi mellé kell beülni az autóba, női oktatót meg még nem találtam
2014. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem már 10 éve volt jogsim, de sose vezettem. Idén nyáron határoztam el, hogy ez nem mehet így tovább, de persze nem mertem ennyi idő után volán mögé ülni.


Mindenképpen akartam gyakorlóórákat venni. Végül a Csigavéren keresztül sikerült találni tanárt, aki tök türelmes volt, mindent elmagyarázott, nem idegeskedett, nem linkeskedett az elszámolással. Minden tökéletes volt.


Csak hogy legyen itt egy ellenpélda is.

2014. szept. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok: jah és a pótórák zsebbe mentek, azt akkor tudtam meg, amikor egyszer kaptunk egy ellenőrzést, és akkor felírta a lapra, amúgy meg nem. pfff
2014. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A csigavérrel én is megszívtam. Az a 40ezer Ft különbség igazából 0 Ft lenne!

A csigafosnál ugyanis csak 45 percesek a vezetési órák, amiből az oktatóm lecsalt legalább 20 percet: elment kávézni, ügyet intézni, meglátogatta a haverját, mindezt a vezetési időben. Mikor csúnyán néztem rá, hebegett, habogott, kedveskedett, sütivel meg csokival próbált lekenyerezni. Készítettem hangfelvételt az óráról, majd jelentettem az irodában, erre közölték, hogy beszéljem meg az oktatómmal. Nem akarta visszaadni a maradék óra díját (előre kellett 10 órát kifizetnem), így le kellett vezetnem még a maradék pár órát nála, itt már kevesebb szünetet tartott és amikor beszélt, akkor is a motorról, odaillő dolgokról beszélt. Utána oktatót váltottam, ami drágább volt ugyan, de itt a számolás, miért lesz 0Ft a különbség:

csigafos óradíj akkor: 1300Ft / 45 mínusz 15-20perc faszvakarós szünettel!

másik autóssuli: ----- 3200Ft / 60 perc! (nincs szünet, nincs posta, semmi nincs, csak vezetés!


Tehát csigafos "percdíj" 52 Ft tiszta vezetési idő

drágább suli "percdíj" 53,33 Ft tiszta vezetési idő átverés, idegeskedés nélkül, megbízható oktatóval, akinél elsőre átmész, mert nem zsebre dolgozik!


Szóval a picit drágább valahol azért kifizetődőbb. Olvass utána más fórumokon is a csigának, mielőtt belevágsz! Nehéz jó oktatót találni náluk...

Ha Budapesten keresel megbízható oktatót, akinek 99,9%-os a vizsgaeredményességi statisztikája, írj privit!

2014. szept. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
14%
Nem az azalatt a pár forgalmi óra alatt fogtok megtanulni vezetni. És ha nem rinyálnátok egyből, ha valami nem tetszik, talán jobban menne a vezetés. 10 perceken vergőrdni...... nevetséges. Az összes kategóriámat a csigavérnél csináltam és nincs nàluk jobb!
2014. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-esnek!


Bemésza boltba és veszel egy kiló kenyeret, aztán otthon szeletelésnél veszed észre, hogy egy aranyos patkány család kirágta a belsejét :) Ugyan csak a belseje hiányzik, mit sirsz ezen? A bolt nagyon el volt hanyagolva tisztasági szempontból. De ha pékségbe mentél volna friss ropogós kenyeret is kaptál volna...De persze drágább :)



Én is megjártam a Csigavérrel, de időben léptem.

50 perc helyett 45 perc jár, abból alig jut vezetésre.

Kiszámoltam egyik alkalommal, amennyit fizettem és amennyit vezettem (méter) 50 ezer forint/ km dijra jött ki egy alkalom. Vagyis 50 ezerért kell vegyek alkalmakat, hogy legyen módom 1 tetves kilométert levezetni náluk.

Óóó ugyan nem sirok én, csak ott hagytam őket.

Másnak is ezt ajánlom...

2017. febr. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!