Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érdemes "projektautót"...

Hogyan érdemes "projektautót" szállítani traileren kívül? (hosszú)

Figyelt kérdés
Egy zsigulit tervezek venni papír nélkül, és olyan állapotbqn tartani, amivel nem kaphat forgalmit (hegesztett difi, bukócső pl.) Trailerem nincs, sem jogsim hozzá (csak B-s van). Tudtommal az útvonalengedély csak a műszaki vizsga-bázisig lehet kérni (remélem tévedek). Gépkönyveztetéshez nm lesz elég komoly autó, P-rendszámozni nem szeretném. Igazából max 10km-t menne közúton, főleg pályán lenne használva (szétütve, inkább :) ) Válaljam be az esetleges 30E ft büntetést a forglami hiánya miatt? Az nem jár büntetőponttal? Előre is köszi.

2014. szept. 11. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Örülnél te ha a forgalmi hiánya miatt csak 30ezer büntetést kapnál. Nem olyan egyszerű ez. Az útvonalengedély csak a vizsgabázisig szól és a P-s rendszámra sem vagy jogosult ha nincs kereskedésed vagy szerelő műhelyed.
2014. szept. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Trélerhez is elég a B jogsi, csak súlyban megfelelő autó kell hozzá. Egyszerűbb, mint a többi és ezzel lehet a legkisebbet bukni - mert ezzel nem lehet. A P rendszámért elég rendesen megrántanak, akárcsak a forgalmi nélküli kocsikázásért.
2014. szept. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, akkor valószínűleg tréler lesz. Csak az a baj hogy még "kezdő" jogosítványom van egy évig. És mi van a vontatással? Kutyával, például.
2014. szept. 12. 06:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdő jogsival semmit, a tréler jó megoldás, de vezetni is tudni kell, hát még ha hátrafele kell menni vagy 5 métert.

Ott van még az autómentő, vagy valami platós kisteher. azt vezetheted B-vel, nem kell hozzá extra tudás, csak rakományrögzítés(az tréleren is kell).

Bármilyen platósra felmegy, csinálsz/csináltatsz hozzá rámpát, plató elejére csörlő aztán kb. ennyi.

2014. szept. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 3 évvel ezelőtt útvonal engedéllyel jártam. Lejárt a kocsimon a műszaki, de rengetegbe lett volna megcsinálni. Így míg nem adtam rajta túl, és ha mennem kellet valahová (orvos, bevásárlás stb.), akkor be battyogtam az okmány irodába, és kértem, útvonal engedélyt, megadtam a dátumot mettől meddig (3 napig érvényes), ki fizettem a 3500 forintot, azt jó napot. Mentem vele, többször is. Volt hogy rendőri ellenőrzésbe is volt részem így, még sem szóltak érte egy rossz szót sem. de bemész az okmány irodába, ott biztos meg tudod pontosan. (azóta már van másik jó állapotú műszakis kocsim).
2014. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!