Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan csinálja minden fiatal,...

Hogyan csinálja minden fiatal, hogy autója van?

Figyelt kérdés
Sajnos nem dolgozom, így nem is lesz autóm, ez tény. De hogy van az, hogy minden fiatal autóval jár? Szülők segítenek, vagy mi? Még ha dolgoznék, akkor sem tudnék valami Ladánál jobbra összespórolni, ezek meg BMW meg Opel meg a fene tudja milyen, alig pár éves kocsival járnak-kelnek már 18-20 évesen, friss jogsival.
2014. szept. 12. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Arra nem gondoltál hogy nem a saját autója volánjánál ül?
2014. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
20 vagyok, nincs autóm de még jogsim se...
2014. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Most 18 évesen egy 2002-es G Astrával járok, amire 14 éves korom óta spóroltam.Egy éve vettem 600.000 forintért.

Jövőre szülői támogatással egy 1,5 milliós E46-os BMW-t fogok venni, persze ezt eladom.

Most le lehet szólni hogy anyuci meg apuci megveszi, de csak azért segítenek ki, mert látják ha akarok akkor tudok spórolni, és ők egy forintot nem fizettek soha sem az autómra.

2014. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#1 - De, csak én ezt nem tehetem meg és szerintem még vagyunk így páran, hogy a rokonságban nincs autó, mert nem tudnak vagy nem akarnak venni.

#2 - Akkor nyilván nem neked szólt a kérdés.


Van egy általános iskolás osztálytársam, innen-onnan mindig kibukott, fogalmam sincs milyen végzettsége van, kételkedem, hogy az általánosnál magasabb végzettsége lenne, de már évekkel ezelőtt is olyan kocsiban láttam, ami eléggé a sajátja volt. És én még akkor középiskolás voltam.

2014. szept. 12. 19:59
 5/19 A kérdező kommentje:
Az meg egy másik dolog, megveszi, de honnan van pénze biztosításra, üzemanyagra meg szervizre?
2014. szept. 12. 20:01
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Iskola melletti diákmunkával heti 5 nap és neten kereskedéssel havi 130.000 forint megvan tisztán.

Diákmunka 85 nettó kb. szóval fent lehet tartani már abból is.

2014. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem, így lehet, hogy egyszerűbb. Dolgoztam már azért valamennyit, de 80E-nél többet még nem sikerült egy hónapban keresnem. A jelenlegi állás alapján, azt az álmot szeretném elérni, hogy egy hónapban legalább nettó 100-at megkeressek.
2014. szept. 12. 20:24
 8/19 A kérdező kommentje:
Sőt még 80 sem volt, 76 körül volt a max.
2014. szept. 12. 20:27
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát ilyen fizetéssel nem hogy kocsi kell neked, hanem örülj ha tudsz enni minden nap.

Diákként volt ösztöndíj+gyakorlati pénz átlagban 70-90, de volt 100 fölötti pénz is havonta. Nyári gyakorlat is 200 körüli pénz volt. Kezdő fizetésem is 2500 euró volt. Én igaz egy nálam idősebb autót vettem, de nekem az tetszik, meg megbízhatóbb mint a mai modernek. Fenntartani meg ilyen fizetésből fennlehet, tanulóként is elég sokat tankoltam a családi autót, mert sokat mentem vele dolgozni.

Persze sokan kapnak autót, meg segítik őket, engem is segítettek, de a kocsit én vettem már a saját pénzemből. Ja és most már céges autóval járok haza, van több magyar kolegám, én lakok a legmesszebb, meg már ottvagyok 2 éve a cégnél.

2014. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Szvsz neked alapvetően inkább az a gondod, hogy nincs melód, de amikor volt akkor is minimálbért kerestél.


Tanulj ki valami olyat, amivel ennél többet lehet keresni és mindjárt meg is lesz a válasz az autó kérdésre.

2014. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!