Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha belerakok az autómba H4-es...

Szerencses85 kérdése:

Ha belerakok az autómba H4-es hidegfényű izzót, megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés

2014. szept. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

nem, miért büntetnének? nem követed el az oly sokszor emlegetett engedély nélküli átalakítást


ha H4-es való bele gyárilag akkor bármilyen H4-es izzót rakhatsz bele, amin rajta van az E jel

2014. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem büntetnek érte és a normálisabbakkal jobban is látsz valamivel.
2014. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos szerintem sem.

Inkább az utólagos xenon beépítést nem szeretik.

Érdekesség, hogy a hidegfényű száraz időben nagyon jó, esős időben a nedves aszfaltot nehezebb vele látni. A meleg fényű esős időben a legjobb. Nekem a fényszóróban közepes színhőmérséklet tartományú van, azzal minden időben elfogadhatóan látok. Ha nagyon hideg a fényszóró izzó, akkor érdemes kiegészíteni egy jó ködlámpával. A ködlámpában a kadmiumsárga fény a legjobb.

2014. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Az előzővel teljes mértékben egyetértek.

Nekem gyári xenonom van, nem is az a kimondott kékes-lilás nagyon hideg fényű. De esőben határozottan rosszabbul látok vele mint száraz úton. Ha viszont fölkapcsolom (próbaképp) a ködlámpát (halogén, meleg fényű) egyből sokkal jobb lesz.

Egyébként esőben, ha nincs köd és nagyon durván zuhogó eső miatt korlátozott látótávolság se, szabad a ködlámpát használni? Én eddig nem mertem.

2014. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

ez egy jó kérdés


pár napja volt akkora eső, hogy az előttem 15-20 méterre levő autó helyzetjelzőjét nemláttam, csak amikor közelebb értem... inkább bekapcsoltam a ködlámpát, mint hogy valaki lezúzzon hátulról, esetleg kijöjjön elém

2014. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Durva esőben én is felkapcsolom, persze. Főleg a hátsót, hogy lássanak. Még csak felhőszakadásnak sem kell lennie ahhoz, hogy az autók olyan vízfüggönyt húzzanak (autópályán közlekedek leginkább) hogy semmit ne lehessen látni helyzetjelzőből.

De ha csak ilyen csendes őszi, áztató jellegű eső, szemerkélés van, a vizes úton már akkor is rosszabbul látok a xenonnal. Na, ekkor mi a helyzet? Fel lehet kapcsolni legalább az első ködlámpát? A kérdésem inkább erre irányult volna.

2014. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!