Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják a BMW E46...

Miért mondják a BMW E46 320i-re hogy drága fenntartani?

Figyelt kérdés
Szerintem nem olyan vészesek az árak mint ahogy mondják.
2014. szept. 12. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Ijesztgetnek, igazából semmi sem drágább rá mint más autóra, esetleg a futómű drágább.
2014. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert most szeretnék venni egyet és elmerültem kicsit a dolgokban.

Maguk az alkatrészek ahogy nézem unixnál egyátalán nem drága egy BMW-hez képest.

2014. szept. 12. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
egy benzineshez nem is vészes, nézd meg a dízelt... minőségi új turbó 280 ezer, porlasztó 110/darab és van a kocsiban 4, a 30d-ben 6, persze mindent lehet bontóból is szerezni, meg gagyi utángyártott is van olcsóbban, de az minden lesz, csak tartós nem
2014. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én a helyedbe akkor már 2.5-est vennék max 1-2 literrel fogyaszt többet de sokkal jobban is megy
2014. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért mondják, mert őőő drága.


Még van egy réteg aki abban a korban nőtt fel, amikor az átlag és a prémium autók között jelentős különbség volt.

Hülye példa, de egy Swifthez vagy F Astrához képest tényleg drága a fenntartása ( tudom, én szoktam mondani, hogy kategóriában hasonlítunk össze csak ).


Azért mára már változott annyit a helyzet, hogy jelentősen megváltoztak méretek és a felszereltségek, egy mai J Astrához, Octaviahoz , Chevy Cruize-hoz képest már egyáltalán nem drága egy 3er fenntartása. Ezekben is benne van minden drága biszemb.sz0m, mint a BMWben, ezek is 1300 kilós autók, hasonló fékkel, futóművel, ezekben is van turbó, lendkerék stb..


Még 10 év és lassan megszűnik a prémium gyártók alsó-közép kategóriás autóinak drága fenntartásáról szóló legenda - mivel a többi is ugyanolyan drága lesz.

2014. szept. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik oka hogy nam annyira drágább mint azt sokan gondolják:

Egy autó alaktrészeinek az árát nagyban befolyásolja a kereslet nagysága is. Minél nagyobb a kereslet annál többet kell gyártani, csökken az egy lakatrészekre jutó gyártási költség. Ráadásul minél nagyobb a kereslet annál többen szeretnék ezt a keresletet kielégíteni, nő a konkurencia, csökken az árrés. Ezekhez a kocsikhoz anno valóban sokkal drágább volt az alkatrész mint most, viszont akkor nagyobb is volt a presztizse. Ugyanis nem úgy volt mint most hogy percenként 20 bmw-t látsz, hanem csak töredékét. Sokan még most is ezt a presztizst keresik ebben a járműben, de ahogyan egyre több lett a darabszáma úgy csökkent a presztizse. Tömegautó lett belőle a normálhoz képest picit drágább alkatrészárakkal. Ha úgy tetszik ez már egy Volkswagenhez hasonlóan túlárazott, ár/érték arányban már közel sem a legjobb márka.

2014. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
BMW-t mindig többe kerül fenntartani mint Suzukit, de egyébként a legkisebb sorhatos motorral nem érdemes BMW-t venni. Bár a hangja annak is isteni, de kb úgy megy vele az autó mint egy 18i viszont annyit fogyaszt mint a 28i. Szóval 28-i-t érdemesebb venni, mert az megy is mint a golyó.
2014. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szerintem nem drága fenntartani, a kopó alkatrészek árai az Opelhez hasonlóak.

Nekem a 2002-es, már 170LE-s változat van.

1,5év alatt 250e-et költöttem rá, ebből 150e-et vételkor a futómű és fék felújítására.

Haverom egy 15 éves Swift futómű felújítására is ugyanennyit költött.

2014. nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

08:01

Akkor haverod egy nagy barom. Nekem a B vectrámra is kellett költeni 2 év alatt. Elektromos javítás volt rajta, központi zár, fékek felújítása, klíma javítása, és még kb 100 000 forintot fizettem ezért. Nem 250 000-et. Aki ezt nem látja be hogy a bmw igenis drágább szervízköltségekkel jár az nem lát messzebb az orránál.

2014. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" Aki ezt nem látja be hogy a bmw igenis drágább szervízköltségekkel jár az nem lát messzebb az orránál."


Ezt alá is kellene támasztani valamivel, akkor talán elhinnénk :)

2014. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!