Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a büntetés ha elkap a...

Mi a büntetés ha elkap a rendőr műszaki nélküli autóval?

Figyelt kérdés
2 hónapja járok így vele. Műszaki nincs, forgalmi lejárt, biztosítás sincs. Nem is kaphatna műszakit a jelenlegi állapotában. Mi a büntetés egy esetleges igazoltatáskor? eddig még nem volt szerencsére.

2014. szept. 16. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Lejárt műszakit még kilehet siránkozni valahogy..-de ha nincs biztosítás,az kemény pénz lesz..
2014. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akár össz.: 100 ezer is lehet!
2014. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
És a rendszámot az okmányirodában fogod visszakapni, merthogy el fogja venni a rendőr.
2014. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lefoglalhatják ott helyben és tréler? Haza se jöhetek a kocsival?
2014. szept. 16. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Így van. Műszaki nélkül nem vehetsz részt a közúti forgalomban (biztosítás nélkül meg pláne nem), szóval viszi a rendszámot, az autó meg megáll, ahol van.
2014. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Te is egy észlény vagy. Gondolkozzál már előtte, mielőtt anyázol!

Mi van ha biztosítás nélkül véletlenül összetörsz egy nagyobb értékű 20-30 millió forintos autót?

Fizeted életed végéig a kárt, amit okoztál?


Azt mondod át se menne műszakin. Akkor biztos tökéletes műszaki állapotban van a kocsid. Mi van ha valami meghibásodik, és elszállsz vele? Egész véletlenül frontálisan bele egy teherautóba. Akkor is az ország meg Orbán lesz a hülye, nem te, ugye?

2014. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, mert emiatt a fos ország miatt vagyok ilyen anyagi helyzetben.


bele nem megyek senkibe, jól vezetek és nagyon körültekintően, normálisan Még soha az életbe nem hibáztam pedig sokat vezettem már és mindenfelé. De ez most egy ilyen korszak, ez van.

2014. szept. 16. 17:26
 8/12 kata kata ***** válasza:
82%

Érvénytelen hatósági engedéllyel, vagy jelzéssel való közlekedés

A jármű műszaki érvényességi ideje több mint három hónapja lejárt, de hat hónapot nem haladta meg KRESZ 5. § (1) bekezdés c) pont 20000 Ft 40000 Ft

A jármű műszaki érvényességi ideje több mint hat hónapja lejárt, de egy évet nem haladta meg KRESZ 5. § (1) bekezdés c) pont 25000 Ft 50000 Ft

A jármű műszaki érvényességi ideje több mint egy éve lejárt KRESZ 5. § (1) bekezdés c) pont 30000 Ft 60000 F

[link]

2014. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Persze mindenért más a hibás, még véletlenül sem te amiért nem tanultál az iskolában és emiatt nem vettek fel egyetemre/főiskolára hogy jól fizető állásod legyen. Jöhetsz nekem itt kifogásokkal meg hogy de hát nincsen nekem erre pénzem, de ha jól tanulsz akkor államilag támogatott képzésre is lehet menni munka mellett levelezőn.

Nálad sokkal rosszabb anyagi helyzetben lévő emberek is futottak be óriási karriert mert ők ahelyett hogy mindíg hibáztattak valakit inkább tanultak és tettek azért hogy jó helyen dolgozhassanak

Összefoglalva: ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye.

2014. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha nagyon siralmas az állapot (fékek például), akkor a jogsi is ugrik.
2014. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!