Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy helyszíni bírságot,...

Kaptam egy helyszíni bírságot, de a másodpéldányon semmit nem lehet kiolvasni, még a jelvényszámot se, fellebbezhetek ezen indokkal?

Figyelt kérdés
A rendőrautó előtt 100 méterrel kihajtottam egy mellékutcából és volt egy elsőbbség adás kötelező táblám, nem éreztem indokoltnak az elsőbbség adást (kevesebb mint 50-nel jött a rendőr) mert elég messze volt még az autó így kihajtottam, majd egy utcával lejjebb megállítottak. Azt mondták nem adtam meg az elsőbbséget és ez 15.000 Forint büntetés +6 pont a jogsimra, de nem késztettem fékezésre az sofőrjüket így nem értem hogy lehet ez szabálysértés. Ilyen dologért nem vagyok hajlandó pénz kifizetni, pláne nem ennyit úgy, szabályosan közlekedtem és nem is történt baleset vagy azt előidéző helyzet. Szeretném tudni hogy a gyakorlatilag üres másod példány a helyszíni bírságról elég ok e, hogy ne kelljen fizetnem.

2014. jún. 15. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég szar az indigó ezeken, no meg kissé idejét múltak is, általában sose lehet elolvasni a másodpéldányt.

A másik gond, hogy aláírtad, így elismerted a szabálysértést.

2014. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Jut eszembe: helyszíni bírságnál nincs előéleti pont, ahhoz közigazgatási határozatot kellett volna adniuk.
2014. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogyne volna pont. Egyszer visszafordultam a trafihoz miután beleszaladtam. Megkérdeztem hogy mivel tartozom, azt mondták 10000 lesz, meg 3 pont. Felvették az adataimat és kaptam egy csekket, de ez még régen volt, akkor nem volt még ojjektív felelősség. Szerintem ma is pontoznak még a helyszínen.
2014. jún. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy válaszoljak is a kérdésre, kár vitatkozni velük, jobban jársz ha befizeted, igaz ezzel a lelki békéd nem áll helyre, de veszett már több is Mohácsnál.

Utálom én is az olyan Stop táblákat amik jóval előrébb vannak annál a pontnál hogy ráláss a keresztező forgalomra ha szabályosan megállsz a vonalnál. Mert k__va nehéz bizonyítanod hogy te ott megálltál és utána kijjebb kellett csorognod hogy láss is valamit.

2014. jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"mondták 10000 lesz, meg 3 pont."


Mondani mindent lehet, ha nem kapsz róla határozatot, akkor nincs pont sem.

2014. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem stop tábla volt csak macisajt
2014. jún. 16. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Okoska, azt közlekedési előéleti pontnak hívják, és helyszíni bírságon is KELL adni az előírt szabálysértések esetén. Pl kézben tartott mobiltelefon vezetés közben 10.000 fix bírság első elkövetésnél + 2 pont. És csekket kapsz. A nyomtatványon is van helye a pontnak, szolgálat végén a rebdőr a központi rendszerbe rögzíti.

Valótlanságot ne állíts.

Rendőr

2014. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na hát én úgydöntöttem, hogy fellebbezek, diákként nem fogom a pénzem nagy részét egy olyan dologra befizetni amit el sem követtem, semmit nem tettek még értem a rendőrök, pedig nem egyszer kértem már tőlük segítséget, mikor kiraboltak éjszaka azt is leszarták és vissza mentek kávézni, hát még szép, hogy ezeknek én semmit sem fogok fizetni főleg nem a semmiért
2014. jún. 18. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Amennyiben aláírtad a helyszínen a bírságot, nem tudsz fellebbezni. Aláírásoddal elismerted a szabálysértést, és lemondtál a fellebbezèsi jogodról.

Közmunka.... Azt kérhetsz, de azt is csak 30+ 1-2 napig (a bírság dátumától).

Tudom ez nem nyugtat, de a bírságokból befolyt pénz az államkasszába vándorol, nem a rendőrséghez.

2014. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha nem is a "szabálysértés" ellen de az eljárás miatt úgy érzem fellebbezhetek hiszen a helyes eljárás az lenne, hogy kapok egy másolatot a büntetésről, de ez nem másolat, csak egy kitöltetlen fecni.
2014. jún. 22. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!