Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond a Kia Rio-m...

Oliver25 kérdése:

Mi lehet a gond a Kia Rio-m váltójával/motorjával?

Figyelt kérdés
Van egy 2003-as Kia Rio Classicom. Azt vettem észre, hogy ha 1-2-3. fokozatban a motorfék után gázt nyomok, kis kattanás hallatszik elölről. Illetve gyakran, ha leveszem a gáról a lábam ismét kis kattanás hallatszik. A váltónak is van egy kis hangja, az okozhatja ezt is? Vagy valami a féltengelyeknél? (Nem kopog..) Köszi a válaszokat

#váltó #KIA #Kia Rio #váltó zaj
2014. szept. 20. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Látatlanból könnyelműség volna tippeket adni, nyilván a hajtásláncban van a gond, ahogy Magad is érzed. Vizsgáltasd meg egy képzett szerelővel, az még nem kerülhet sokba, és eldöntheted, hogy mit kezdesz vele. Valószínűleg a motorhiba kizárható.
2014. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A motorfék>gáz utáni kattanásra talán lehet valamelyik tartóbak kezdi feladni a harcot.
2014. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

valószínű hogy motor tartó bak lesz a kattanás forrása...

váltókar nem kalimpál nagyon ha menet közben hirtelen lenyomod/felengeded a gázt?

2014. szept. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A váltó mozgást nem vettem észre.. de lehet, hogy már megszoktam, azért ne tűnik fel. Megnézetem szerelővel a kocsit, kiderül valóban a motortartóbak-e a hibás. Más fórumon volt már ilyenről szó, mások is panaszkodtak arra, hogy a Rio-nál kellett cserélni ezt az alkatrészt. Köszi a válaszokat!!!
2014. szept. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!