Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 4 10 literen...

Volkswagen Golf 4 10 literen felüli fogyasztással?

Figyelt kérdés

Mobile.de oldalán nézelődtem, és azt látom, hogy az 1.6-os benzines autók (2000-2003 között) megesznek 10-től több litert is 100 kilóméteren.


Tényleg így van?



2014. szept. 22. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Így. Valamennyire nagy és nehéz kasztni párosítva egy gyenge motorral. Még az SDI-vel is jobban jársz.
2014. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Dörmögő ***** válasza:
Ezek a benzines golfok nem a takarékosságukról híresek. A kérdésben szereplő típus legendásan sokat zabál. Ehhez hozzájön a márka miatti drágább ár, és szinte meg is kaptad az egyik legrosszabb ár/értékarányú kocsit. Legalábbis az én szememben. De szerintem ezt rajtam kívül többen is tudják. Persze vannak olyanok is akik az utolsó csepp verejtékig kiállnak a golfok mellett.
2014. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tetszenek a Golfok, különösen a 4es, de ha ilyen sokat fogyaszt, akkor másik autó után kellene nézni.


Melyik motorral a legjobb megvenni a Golf 4est? Hallottam, hogy az 1.4-es benzines motor gyenge a kasztnihoz. Az 1.6os, meg pont jó. Vagy esetleg még jó az 1.9es TDI is, viszont ezekben az autókban már sok kilóméter van, és egy bizonyos kilóméter után elromlik.


Szerintetek?

2014. szept. 22. 12:35
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Egy jól beválasztott 1.9 tdi ezerszer többet ér mint az 1.6 benzin. Olyat keress amiben csak egy szimpla turbó van, se pd elem se kettős tömegű lendkerék. Városban minimum 3 literrel kevesebbet eszik, hosszú távon meg legalább 2-vel.
2014. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Magyarul: 90 lovas TDI-t keress. Semmi chiptuning, vagy szmókendcsárm matrica. Vétel előtt nézesd át.
2014. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Annyi mindent olvastam már, és mindenhol ellenérvek vannak. Ki a dízelt, ki a benzinest mondja jónak.


Most akkor mégis hogy megy ez? Azt olvastam, hogy a dízel egy idő után elhasználódik.

2014. szept. 22. 16:29
 7/17 A kérdező kommentje:

És honnan tudom, hogy nincs benne az a PD?


Használt autót árusító oldalakon hol tüntetik ezt fel?

Ez az autó pl:

[link]

2014. szept. 22. 16:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Onnan tudod, hogy abban a TDI-ben amiben nincs se kettős tömegű lendkerék, se PD elem, sem VGT feltöltő az csak 90 lóerős. Nem volt másik motor ilyen teljesítménnyel.
2014. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szóval az 1.9 TDI az csakis 90 lóerős lehet? Ha már 1.9-es, és több, mint 90 lóerő, akkor abban már van valami más is. Ugye?
2014. szept. 22. 17:49
 10/17 anonim ***** válasza:

A hagyományos adagolós TDI-kből kétféle volt, a fentebb említett egyszerűbb 90 lovas, és a 110 lovas ,amiben VGT feltöltő volt, kettős tömegű lendkerék.

AZ ettől eltérő 1.9TDI-k, azok mind PD TDI-k.

2014. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!