Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es 8 szelepes swift...

2001-es 8 szelepes swift 1.3-ra passzol a 16 szelepes hengerfej, vagy más a hengertömb is?

Figyelt kérdés
Szeretném kicserélni, elég nagy a különbség a két motor ereje és fogyasztása között is és szeretnék kicsit több erőt kipréselni a kisautóból, az emelt üzemanyag nyomás mellett még ennyit szeretnék megvalósítani. Legyetek szívesek nem fikázni a "tuning" swifteket mert szeretem az autót, nem akarom eladni nem veszek nagyobbat és nem csinálok belőle NFS versenyautót. Egy mezei swiftről van szó ami szeretném, ha jobban menne dombon felfelé és pont.
2014. szept. 23. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1.) Ugye azt azért sejted magad is, hogy a 8 és a 16 szelepes motor között nem csak a hengerfej a különbség!


2.) A 8 szelepes motorok általában nyomatékosabbak, alulról jobban húznak, a 16 szelepes motorok pedig inkább pörgősek, magasabb fordulaton adják le a max. teljesítményüket.


Mindezeket figyelembe véve, jobban jársz ha nem bántod azt a motort.


Szerintem.

2014. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Csukd le a motorháztetőt,és ne is nyitogatsd ennyi tudással...valamint költözz el az Alföldre.
2014. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, de lusta vagyok rákeresni. Tényleg nem egyezik a G13x és a G13y blokkja? :D
2014. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De egyezik. Állítólag hengerfej dugattyú és befecskendező cserével oldható meg az átalakítás de nem fogok bele, megelégszem ennyivel. Ketteske, Te meg pont egy olyan taknyos kis nyomorult lehetsz akit ilyenkor szívesen pofán rúgnék, aki csak kötekszik, ha valaki kérdez valamit. Ha ettől érzed nagy embernek magad, akkor el tudlak képzelni élőben.
2014. szept. 24. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
A Skoda 120L-re jó a 105L hengerfeje, de a 105L-re nem jó a 120L hengerfeje.
2014. okt. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Közben megtaláltam az oldalt, és javítom magam:


Részletek:


"Nagy szerencsénkre a G13B és a G13BA motorblokk teljesen egyforma, nem csak a furat/löket, hanem a csavarmeneteket és illesztéseket tekintve is. Így szinte kínálja magát, hogy az eredeti motorszám megtartásával egy GTi-re tegyünk szert különösebb hegesztés, fúrás, faragás és egyéb kókányolás nélkül.

---

Nagy szerencsénkre a G13B és a G13BA motorblokk teljesen egyforma, nem csak a furat/löket, hanem a csavarmeneteket és illesztéseket tekintve is. Így szinte kínálja magát, hogy az eredeti motorszám megtartásával egy GTi-re tegyünk szert különösebb hegesztés, fúrás, faragás és egyéb kókányolás nélkül.

---

Lássuk mi is kell a +33 lóerőhöz a GTi donorból !


AC-pumpa (jó az Euro 3-as AC-pumpája is)

Hengerfej az összes elektronikával, szívósorral, hozzá a szívócsövel, légszűrőházzal, kipufogó leömlő

Kábelköteg

Motorvezérlő elektronika (ECU vagy ECM)

Karter + olajpumpa (Olajpumpából érdemesebb az Euro 3-as olajpumpát használni , mert a GTi-é gyengébb !)

Főtengely + dugattyúk hajtókarokkal (Lehet használni a 8 szelepes főtengelyét is, de sokkal gyengébb mint a GTi-é, viszont könnyebb

- késõbbi erõs igénybevétel esetén mindenképp csere!!!

---

Ami a 8V-ből megmarad:


Motorblokk, főtengellyel (attól függően , hogy kicseréltük-e)

Vízpumpa, hűtő *

Generátor, indítómotor

Biztosíték tábla(külsö-belsõ)

---

Amikből újat kell beszereznünk:


Hajtókarcsapágyak, fekvõcsapágyak, támcsapágy

Gyűrű garnitúra

Komplett tömítéskészlet (alsó-felsõ, szimeringek)

Vezérműszíj, feszítőgörgő

Motor- és váltóolaj, szűrők, gyertyák"


Az oldalt magad is megtalálod, ott elolvashatod az egészet!

:D

2014. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt anno olvastam én is, akkor innen rémlett nekem, hogy egyezik a blokk :D
2014. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem volt 8v és 16v 94-s ill 2003-s a hengerfej stimmel, persze a hozzátartozó egységek 94:közös inj. 2003 heng-i injektor, 16 sz. és a külöbségeket vezérlő irányitó egységek elektr.kábel stb mások.
2016. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!