Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Odadtam haveromnak a motor es...

Odadtam haveromnak a motor es 2 en ultek rajta elkaptak oket! Mit kaphatok? Lent tobbi

Figyelt kérdés

Azt hittek loptak es felkerestek engem mondtam hogy az enyem a motor es tudtam rola nics jogsija nem irtatak semmi papirt veluk ala se velem

ahol elkaptak oket elvittek a motoert es hazajottem vele jogositvanyom van



#jogosítvány #rendőrség #nekuli vezetes #sisak nekul
2014. szept. 25. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Megírják a jelentést, a felettesük eldönti, hogy mi legyen. Valószínűleg járművezetés tiltott átengedése miatt felelősségre fognak vonni téged. Akár egy évig tartó szabadságvesztést is kaphatsz, bár ez nem valószínű, ha eddig nem csináltál ilyet és erkölcsileg tiszta vagy.
2014. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tudtad hogy a haverodnak nincs jogsija, akkor te is megütheted a bokád

(4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.).

Nem tudom mekkora motor volt (50ccm-es robin nem szállíthatsz utast, felette már igen), de ha 50-es, akkor nem csak a jogsi nélküli járművezetés miatt fog felelni.

2014. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tiszta vagyok mint a hó nincs jogsija haveromnak se nem szallithat utas simsom van azt adtam oda


Rendorok csak papirt se adtak semmit jogsimat kertek el csak 15 eves vagyok nincs anyagi haterem

2014. szept. 25. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig ez neked is 50 000 forintodba fog kerülni, nem csak a haverodnak. KRESZ tanfolyamon is elmondják, hogy büntetés terhe mellett lehet csak a vezetést átengedni arra engedéllyel nem rendelkező személynek. Majd a haverodon levered.

Miért adtad oda neki, ha tudtad, hogy közúton is fogja használni?

2014. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bírságot pedig fiatalkorú lévén nem rajtad, hanem a szüleiden fogják behajtani. Szóval minél hamarabb szólj nekik mi történt, mert sokkal kínosabb lesz, ha egyszer csak a bíróság utasítja a munkahelyüket, hogy következő fizetésükből 50ezret ne nekik, utaljanak, hanem a bírságokat gyűjtő bankszámlára.
2014. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

miert nem mondtad, javitani volt naluk, az apja nezte meg.

aztan mar nem is kothetnek beled...

2014. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!