Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogy mértétek le az autótok...

Ti hogy mértétek le az autótok fogyasztását? Mert nekem gondot okoz

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Nekem kiírja.
2014. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem túl bonyolult. Teletankolod, lenullázod a km-számlálót. Majd párszáz km után megint teletankolod, megnézed mennyi benzin megy bele. A fogyasztást úgy kapod l/100 km-ben mérve, hogy a tankolt üzemanyagot leosztod a km-ek számával, majd megszorzod 100-zal.
2014. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Telitankkal. Telitanknál km óra nullázás,aztán újra telitank, akkor megnézem hány liter ment bele és megnézem mit mutat a km számláló. Mondjuk 50 liter ment bele és 600 km-t mentem . Akkor 50/(600/100)= 8,33 liter az átlag 100 km-en
2014. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kiírja, de szeret egy picit csalni. Én úgy szoktam mérni, hogy elmegyek a benzinkútra és teletankolom. A tankolás után lenullázom a napi km számlálót. Használom egy ideig majd újra elmegyek tankolni. Újból teletankolom és megnézem hány liter fér bele. A napi km számláló adatából és a tankolt literekből már könnyen kiszámolható az átlagfogyasztás.
2014. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:

1. Teletöltöd

2. Lenullázod a napi km számlálót/feljegyzed a km állást

3. Kiautózod az üzemanyagot

4. Újra teletöltöd

5. Felírod a km állást/félreállsz számolni hogy ne tarts fel másokat

6. A 4. pontban írt tankolásnál kapott számlát előveszed.

7. Kiszámolod


Kiszámolás: másodjára tankolt üzemanyagmennyiséget elosztod a 2 tankolás között megtett úttal, szorzod 100-zal. Kijön az átlagfogyasztás 100km-re megadva

2014. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elég sok autóban már van fedélzeti számítógép, ami kiírja, de az nem mutat mindig pontos értéket. A teletankos módszer egy hibaforrása, hogy a tágulási tér miatt nem túl ajánlott csurig nyomni a tankot, de ha mindig első kattanásig töltöd akkor elég közel leszel a valósághoz.
2014. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:
18%

az autók Km órája csal,ebből következően a Km-számláló is csal.amíg az óra szerint megteszel 100 Km-t addig a valóságban csak kb. 92-t.

tehát a fenti módszer nem pontos,csak közelítő érték.a valós fogyasztás több a számításokhoz képest.

2014. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is kiírja, jó sz@rul! Ilyen 4,4-4,8-as átlagokat mutat, mikor a realitás 6 körül van.


Egyébként úgy szoktam ahogy a 2-es és a többiek is leírták. (Azzal a különbséggel, hogy én gázolajat tankolok, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen.)


Nem tudom mennyire csal a km-számláló. De mivel km alapján kapok költségtérítést a munkáltatómtól, ezért összehasonlítottam már: egy 228km-es utat háztól házig a Google térkép, a GPS és az autó számlálója is nekem majdnem tizedre ugyan annyinak mutatja.

2014. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szántóvető: Ez nem így van. A sebesség mérő szándékosan csal, a km számláló viszont pontos. Az én autómban pl. lekérhető a fedélzeti számítógép "titkos" menüjéből a pillanatnyi sebesség, és az ott leolvasható érték pontos, míg az óra többet mutat. A km számlálóban annyi bizonytalanság van, ami kerék átmérőjének változásából, azaz pl. gumikopásból, vagy nem 100% egyező váltóméretből akad. Azonos méretű gumik közt is lehet valamennyi eltérés típustól függően. A sebesség mérő pontatlansága véleményem szerint pont ezért van, hogy az egy kicsivel nagyobb kerék esetén se mutasson kevesebbet, mint a valóság, és így a gyorshajtást ne lehessen a gyártóra fogni.
2014. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazából nem is a decik számítanak hanem a tendenciák. Arra meg jó a pontatlan adat is. Tehát ha nő vagy csökken a fogyasztás az ugyanúgy látszik pontatlan km számlálóval is.
2014. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!