Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault clio 1992 szelephézag...

Roland820620 kérdése:

Renault clio 1992 szelephézag állítás hol, mennyiért, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kb 1 hónapja vettem ezt az autókát, szépen sorban csinálgatok rajta mindent, mert az előző gazdája is nagyon vigyázott rá...csak nő volt.


Tehát ami látható az rendben is van, de a katalizátor hullott darabokra (tényleg), olajcsere 10en éve nem volt benne, se szűrő, a váltójával se nagyon foglalkoztak mert végülis ment az autó...na kicsit kezelésbevettem, most olyan 20-30%-al már erősebb és biztonségosabb lett a járgány.


Kicsit mintha dízeles lenne a hangja szerencsétlennek...csörög kicsit. Nem vagyok autószerelő, lehet ilyen minden Clió, fogalmam sincs, de azt tudom, hogy a szerelési könyve szerint 50 000 km-enként kell szelephézag állítás.


Na ebben a cuccban óra szerint meg 175 000km van. Ahoz képest még fura hogy megy (benzines) 1.4-es.


Gondoltam a szelepemelő rudak lehetnek kicsit lazák. Kérdés..enél a típusnál ahoz hogy a fenébe lehet hozzáférni, mert szerszámaim vannak.

Hézagoló lemezt meg tudok szerezni.


De a büdöséletbe ilyet még nem csináltam, autószerelőre bíznám ha nem túl egyszerű mutatvány.


Itt Budapesten tudtok erre ajánlani autószerelőt aki ilyen bontószökevényekhez hozzányúlna (amúgy bőrbersős fullextrás szép állapotú autó...most már)?


Mipénz egy szelephézag állítás, mondjuk gyújtás állítással?


Előre is köszi a válaszokat, bocsi a rizsáért!



2014. szept. 28. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

"Gondoltam a szelepemelő rudak lehetnek kicsit lazák."


Régen rossz lenne, ha oldalvezérelt-felül szelepelt motor lenne!

:D


"Hézagoló lemezt meg tudok szerezni."

Általában nem lemezzel, hanem a himbákon lévő csavarral lehet a hézagot állítani. (Netán a hézagoló lemez alatt a hézagmérőt értetted?)


Biztos, hogy az a motor még nem hidrotőkés?


Ha nem az, akkor hideg motornál leveszed a szelep fedelet, kiveszed a gyertyákat, aztán holtpontra forgatva sorban be tudod állítani a hézagokat.


Szerintem.

2014. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Mi az a hidrotőke és honnét tudom, ha az az? :)
2014. szept. 28. 15:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Na megnéztem..nem nem hidrotőkés és igen az ellenőrző elemzkére értettem a hézagoló lemezt.
2014. szept. 28. 16:05
 4/4 Sápadtarcú válasza:
Elvileg-ha 1.4 energy motoros- sima "mechanikus" ún. himbás felülvezérelt felül szelepelt motor. Ellenben a pontos értékeket sajna nem tudom, de nem egy bonyolult dolog.
2015. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!