Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H vagy Ford focus?

Opel Astra H vagy Ford focus?

Figyelt kérdés

Nehéz dolog ez, olyan segítséget szeretnék kapni, hogy melyiket válasszam.

Igazából 2 külömböző tipus mert ford dizellel néztem 1,6 astra meg 1,6benzines (de 1,7 dizelt is)

használás: városba lenne főként, hallottam olyat hogy az ilyen dizeleknél 2005ös évjáratnál már nem igen okoz gondot a több indítás városba meg ilyenek, néha lenne hosszabb útra is használva de főként város.

Benzines sokat eszik városi szinten.

Nem tudok dönteni, hogy mégis hallok ilyet olyat de melyik lenne megfelelőbb, természetesen a legfontosabb az hogy fenntartása minél olcsóbban jöjjön ki értem is szervizelések esetleg alkatrészek stb..

Első kocsi lenne és jó pár évig szeretném használni, úgy hogy megbízhatóság strapabírás is nagyon fontos.

E korú autókba van már 200ezer km, ez ugye nem okoz gondot, nem sok ?

Előre is köszönöm



2014. szept. 28. 19:13
 1/5 A kérdező kommentje:
a ford 2005 évjáratú, astra az 2004-2005
2014. szept. 28. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Focust vennék. De ha az Astrából benzinest is néztél, akkor városba jobb lenne a Focusból is benzines. A dízel be se melegszik kis utakon.
2014. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, benzines is néztem de azt inkább astrából 1,4-et kicsinek tartom ezért 1,6osat. Focuból igazából nagyon benzinest nem nézegettem, sokkal jobban kiszúrja az ember szemét a hasznaltauto.hu-n az 1,6tdci több van belőle.
2014. szept. 28. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Annak idején én is e két típus közül választottam. A két autó nagyjából ugyan azt "tudja". Ez szubjektív, de nekem az Astra esztétikusabbnak tűnik. A Focus se csúnya autó, de a hátulja nekem furcsa, nagyon lenagyoltnak tűnik.


Szerintem válaszd azt, amelyikből ugyan annyi pénzért jobb állapotút és jobban felszereltet kapsz.

Az én esetemben az is az Astra mellett döntött, hogy találtam egy olyan brutális gyári felszereltségűt amit azóta se láttam még. Nem csak Astrából, az egész alsóközép kategóriában sem. Úgyhogy le is csaptam rá.


Az enyém dízel, 1.7CDTI és sokat járok pályán. Nagyon nyomatékos, nagyon erős, de főleg városba én is inkább benzinest vennék. 1.6-osból inkább a 2007-től gyártott Z16XER motorkódú (ellentétben a régebbi Z16XEP-pel) 115 lóerőset venném. Abban már egy-két típushibát kiküszöböltek gyárilag. Ezzel városban el lehet járni 7-8 literrel. Szerintem nem sok.

Ha a fenntarthatósággal szemben a vezetési élmény is privilégiumot élvezne, akkor az 1.8-ast is ajánlanám. Ez viszonylag ritkább, de ez is egy jó motor az Opeltől.

2014. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Focust.
2014. okt. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!