Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem fizetném a biztosítást...

Ha nem fizetném a biztosítást akkor a rendőr a forgalmiból vagy jogosítványból venné észre hogy nincs befizetve? S ezt miért kötelező fizetni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Onnan tudná hogy elkéri a biztosítás befizetését igazoló kötvényt.

És a kötelező biztosítás bizony kötelező. EZ a szabály. Ha nincs, akkor bármilyen kárt ami balesetkor keletkezik, zsebből kell fizetned.

2014. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
S a biztosítást igazoló szelvényt kötelezően magamnál kell tartanom?
2014. szept. 29. 14:57
 3/20 A kérdező kommentje:
Inkább kifizetném a kárt mint hogy negyed évente 31 ezret fizessek
2014. szept. 29. 14:58
 4/20 anonim ***** válasza:

Ami Kötelező, az kötelező!

Nem kell magadnál tartani, a rendszerben meg tudják nézni.

2014. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem véletlen kötelező a neve. Ha nincs pénzed negyedévente 31re, akkor vegyél kisebb autót.

És nem kötelező fizetned, viszont kivonják a forgalomból ha nincs fizetve.

Kis butus...

2014. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Okoska, ha összetörsz egy 40 millió Ft-os autót, azt miből fogod kifizetni? Eladod a veséid? Épp azért kötelező, mert ha kárt okozol, legyen az akármekkora is, azt a biztosító kifizeti. Ez a biztosítás lényege. Egyébként pedig benne van az adatbázisukban, nem kérik már el a kötvényt, csak a forgalmit, és az alapján le tudja kérdezni, hogy van-e köteleződ. Ez azt jelenti, hogy meg sem kell állítani, csak lekéri a rendszámod alapján az adatokat, és már félre is tud állítani egy jó kis büntire, ami remélhetőleg drágább lesz, mint az évi kötelező.
2014. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kata kata ***** válasza:

L. László kérdezi - 2014-09-06 23:53:45


Tisztelt Ügyvéd Úr!


A Kgfb.-ról szeretnék kérdezni. A rendőr igazoltatás során kérte az igazoló csekket,ami nem volt nálam,de be volt fizetve.Telefonos lekérdezés után megbüntetett 10000 ft-ra.Kérdésem,ha igazolni tudom a feladóvevénnyel,hogy a befizetés elöbb történt mint a büntetés,van-e esélyem,hogy megússzam?

Válasz levélre


Tisztelt Levélíró!


Ha nincs a vezetőnél a biztosítás befizetését igazoló csekk vagy szelvény, az intézkedő rendőr figyelmeztetheti vagy megbírságolhatja -ahogy tette ezt az Ön esetében is-, illetve szabálysértési feljelentést is tehet a gépjárművezető ellen. Ha pedig kiderül, hogy a kocsinak nincs érvényes kötelező biztosítása, akkor akár 100 ezer forintra is megbüntethetik.

Az intézkedő rendőr a járműnyilvántartásból is ellenőrizheti a biztosítás meglétét, viszont a szankcionálás ez esetben sem maradhat el. Ez a szabály volt érvényben 2013. nyárig.

Ha az esete 2013 nyarát követően történt, akkor a jogszabályváltozás után az alábbi szabályok vonatkoznak Önre: ha nincs a vezetőnél a biztosítás befizetését igazoló csekk vagy szelvény –amit jogszabályváltozás következtében már nem kötelező magunknál tartani- az intézkedő rendőr a központi a jármű nyilvántartási rendszeren keresztül köteles annak meglétéről meggyőződni.

Ha kiderül, hogy a kocsinak nincs érvényes kötelező biztosítása, akkor büntetésre számíthat


Tisztelettel:

Dr. Janklovics Ádám

Székely Ügyvédi Iroda

www.drszekely.hu

2014. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Bár joginak tűnő szakszöveg áll itt előttem, már nem kell igazolni a biztosítás meglétét, rendőr nem is kérheti.

Most dolgozom, csak cikket találtam, de talán ez is elég:

[link]

2014. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Milyen autód van, és hol kötöttél biztosítást? Én egész évre fizetek 31 ezret, a baleseti adóval együtt. Pedig pesti vagyok, idős vagyok, s koccanásom is volt, ami midn ront a bónuszon. Generalinál vagyok.

A koccanásom során nekem 12 ezer forintos károm keletkezett (Ignis), a Skodás levette a biztosítóját 360 ezerre. Márkaszervizbe vitte, s mindent cseréltetett, amit meg lehetett volna oldani egy kis polírozással. Törni nem tört semmi.

Ha elfogadom a 31 ezer/negyedévet, akkor is ez három évi biztosításod. De ha milliós kárt csinálsz? Azt is zsebből fizeted?

2014. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért fizet ennyit, mert már sikerült korábban is okoznia pár kárt. Bár ehhez nem keveset kell.
2014. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!