Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt forgalmival közlekedem,...

Csillag25 kérdése:

Lejárt forgalmival közlekedem, milyen szankciók érhetnek, ha megállít a rendőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a párom elvesztette a munkahelyét, és így iszonyú nehéz helyzetbe kerültünk a családdal. Az én munkám biztos, ám a kötött munkaidő miatt kénytelen vagyok autóval járni agglomerációból a városba, mert sajnos az első induló buszjárattal is nagyon elkésnék, és egyáltalán nem nézik ezt jó szemmel. (volt már, akit elküldtek a késései miatt, és ez a mi helyzetünkben halálos ítélet lenne.)

Mivel az anyagi helyzet miatt nem engedhettük meg magunknak, hogy levizsgáztassuk az autót, így lejárt forgalmival vagyok kénytelen közlekedni (tiszta gyomorideggel minden reggel és délután), valamint most derült ki, hogy a párom nem fizette be a kötelező biztosítást, és 6 napja lejárt a csekk. 90 nap a fedezet elvileg, de mivel erről nem tudtam, így máshová csoportosítottam a pénzt, és ebben a hónapban azt sem tudom már befizetni.

Milyen szankciói vannak, ha elkap a rendőr? Sejtem, hogy nem úsznám meg olcsón, de a kérdés igazából arra irányul, hogy a pénzbüntetés mellett mi történik még?


Normális válaszokat kérnék, és nem kiselőadást, mert az vesse ránk az első követ, aki még nem került olyan helyzetbe, amiben hozott volna kockázatos döntéseket...


Köszönöm!



2013. okt. 10. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell kiselőadás hozzá, de jelenlegi anyagi helyzetetekben nagyon rosszul fogtok járni.

A biztosítás nem probléma - bár én 60 napról tudok - amíg a biztosító fel nem mondja a szerződést, de a lejárt műszaki már az lehet. Ha rendes a rendőr, csak kisebb pénzbüntetést ad, de ha sokáig halasztjátok, akár a rendszám is lekerülhet és az már sokba fog kerülni.

Igyekezzetek minél hamarabb rendezni a dolgot, akár fizetési előleg kérésével.

2013. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

50-100-200 ezer??


Tedd le addig az autót, ha egyébként is nehéz anyagi helyzetben vagytok, akkor addig üzemanyagra sem költenetek!


Ne mondd, hogy hülyeség, mert az autó erre-arra-amarra kell!

Másoknál sem áll meg az élet azért, mert nincs autó a fenekük alatt!

2013. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban nem állnak meg az élet, csak nem tudnék bejárni a munkahelyemre, mert 4:32-kor indul az első busz, ami 5:25-re van a megállóban, ahol le kellene szállnom, de az én munkaidőm 5:00-tól kezdődik. A benzinköltséget pedig állja a munkáltató. Mivel műszakváltásos munkaköröm van, így nem tehetem meg másokkal, hogy 5:45-re járok dolgozni. Manapság nem így megy...
2013. okt. 10. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt csak a 3. hónap utánra ír büntetést, addig valószinűleg megúszod figyelmezetetéssel.

2013. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cseréld el a műszakodat és nem lesz gyomorideged. Ha meg 12 órában melózol, akkor a váltótársaddal biztosan meg lehet beszélni, hogy csússz egy órát, amennyivel tovább maradsz és ő meg később jön. Nem egy helyen voltam, ahol a vidéki kollégáknak gondot okozott a bejövetel, de ezt mindig meg tudtuk beszélni. És ha hirtelen lerobban az autó, akkor mit tennél?
2013. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs érvényes műszaki? Felénk az a szabvány eljárás, hogy a rendőr odasétál a hátsó rendszámhoz, lekaparja az érvényességi matricát és visszafordít. Nem is enged el munkába, hanem szépen megvárja amíg megfordulsz és elmész az ellenkező irányba.

Utána viheted a kocsit az NKH legközelebbi telephelyére vizsgáztatni.

Nem tudom most mennyi a büntetési tétel, már régen (5-6 éve) is drága játék volt. Mindenesetre több, mint a műszaki díja.


A biztosításnál lehet játszani a 30 + 30 nap időre, de ha felmondják onnantól megint drága játék: ha nincs kivonva az autó és nincs érvényes biztosításod, akkor fedezetlenségi díjat fognak számolni, amiből hipp-hopp összejön 20-30-50 ezer forintos tartozás. Esetleg megindíthatják az eljárást a gép forgalomból kivonására, ami ha megtörténik utána megint helyből 10900 forintos bírsággal kezdődik...


Én is hoztam már kockázatos döntéseket, ebben igazad van. Sőt, a jópár alkalom mellett amikor megúsztam volt, hogy rá is faragtam keményen.

Agglomerációból városba mész ha jól olvastam - mégis, mennyi km-t? Én éppen az anyagi helyzetetek miatt beszélnélek le a kockáztatásról, mert alsóhangon több büntetést kockáztatsz, mint amennyi az elmaradásotok.

2013. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 5 napja járt le, mikor elkaptak... Csak én nem tudtam róla. Azt mondta, hogy ő most nem tehet semmit, fel kell, hogy jelentsen. Plusz elvette a forgalmit. El kellett vinni vizsgáztatni és akkor adták vissza. Figyelmeztetéssel megúsztuk.
2013. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!