Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel autóknak mitől van...

A dízel autóknak mitől van olyan jó illatú kipufogófüstje?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem ironikus. Nagyon szeretem azt a kicsit csípőskés, hipóra emlékeztető szagot.

Persze nem a kormoló öreg dízelekre gondolok, hanem egy mai CR dízelre.


2014. szept. 30. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha Magyar vagy akkor ne szagolgasd. Ha nem akkor szagolgathatod nyugodtan.
2014. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Szippantgassad csak szépen..van még hely az onkológián.
2014. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vártam, hogy a sültkrumpli szagú dieselekre kérdezel rá, de erre nem számítottam.


Én mindegyik diesel szagától rosszul vagyok (kivéve sültkrumpli). A benzineseket sem szeretem szagolgatni, de azt kevésbé érzem megterhelőnek.

2014. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon káros azt szagolgatni többek közt a NOx miatt. A régi dízelek büdibbek voltak, de valahogy mégis "jobb" volt azt szagolni, mint ezeket az újakat.

Gondolom a részecskeszűrő, az esetleges AdBlue-adalék miatt, az egyenletesebb égés miatt visszamaradt égéstermék végett "kellemes illatú" számodra.

2014. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem.

Az enyém már 9 éves és nincs benne még se DPF, se AdBlue. Mégis szeretem az illatát.

A céges kocsik a munkahelyemen is ugyan ilyen jellegű illattan rendelkező füstöt eregetnek ki.

Természetesen nem szagolgatom direktben. De elkerülhetetlen, hogy néha ne érezzem meg az illatát. Pl ha járó motornál pakolok a csomagtartóban, stb.

A benzineseké számomra büdösebb. Azoké olyan átható aromás szerves oldószer szerű szaggal rendelkezik, ami nekem nem épp kellemes.

Az NOx, és egyébb MP frakciók káros hatásaival tisztában vagyok, köszönöm. Hisz épp ez a munkám.

2014. okt. 2. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Most akkor ételhordó vagy,vagy pedig vegyész? xD
2014. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2007-ben végeztem az ELTE-n vegyész MSc szakon. Leginkább környezetanalitikával foglalkozom. Mért?

Ez az ételhordós dolog nem tudom hogy jön ide...

2014. okt. 3. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!