Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy már rég nem létező autót...

Egy már rég nem létező autót hogy tudok kivonatni a forgalomból?

Figyelt kérdés

17 éves koromban vett nekem apukám, az én nevemre egy már akkor öreg Opel Kadettet. Mindig volt valami baj a karburátorral, így én soha nem használtam. Apukám néhány év múlva odaadta az egyik unokatesómnak alkatrésznek. Azóta eltelt kb 10 év, apukám sajnos meghalt, és kiderült, hogy a gépjármű adó azóta is ketyeg. A kocsiból se rendszám, se forgalmi, se adás-vételi nincs nálam. A polg.-i hivatal kéri hogy vonassam ki az autót a forgalomból. Haladékot kaptam, hogy intézzek valamit, és akkor nem tiltják le a fizum egy részét az adósság miatt.

Beszéltem az okmányirodával, ahol közölték, hogy így nem fogom tudni kivonatni, életem végéig így marad és nyugodjak bele. Tényleg nincs megoldás? Azóta 2 gyerekes anyuka vagyok, lakáshitellel stb. nem akarok és nem is tudok egy nem létező kocsit fizetni. :(



2014. szept. 30. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Jelentsd be az okmányirodában, hogy elveszett a törzskönyv, és a forgalmi. A törzskönyvet elkezdik kőrözni, majd kapsz helyette másikat. A forgalmival szintén ugyanez.

Ezzel már ki tudod vonatni, de ezt csak ideiglenesen. Kellene keresni egy bontóst, aki pénzért kiadja a bontási papírt. Ha lehetséges, keresd meg unokatestvért, maradt-e valami a kocsiból (alvázszám, rendszám, bármi).

Írj a NAV-nak egy szerelmes levelet, amiben kérvényezed, hogy a tartozásod részletekben fizeted.

2014. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg hamisíts egy visszadátumozott adásvételit külföldi személy nevére. Ezzel is kivonatható ideiglenesen, és (úgy emlékszem) tíz év után automatikusan végleg kivonódik a forgalomból.


Persze ennek is megvannak a maga kockázatai (elvégre a magánokirat-hamisítás bűncselekmény), úgyhogy ha jobban belegondolok, nem is ajánlok ilyesmit.

2014. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudok érdemi hozzászólást írni, csak egy tanácsot. Azt hiszem az 1-es nagyon jól leírta, miket csinálj.

Azt írod: "Beszéltem az okmányirodával" 1. válaszoló azt írja: "Jelentsd be az okmányirodában, hogy elveszett a törzskönyv, és a forgalmi."

Tehát azt tanácsolom, hogy NE abba az okmányirodába jelentsd be az okmányok eltűnését, ahol már beszéltél az ügyintézővel, hanem valami másikba, ahol nem tudják a történetet, az ilyen ügyintézést úgyis az ország bármelyik okmányirodájában lehet intézni. Oda menj, ahol eddig még nem voltál ezzel, és neked útba esik, vagy közel van (pl. szomszéd város).

2014. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A külföldi (persze lehetőleg unión kívüli) adásvételivel az a gond, hogy le kell adni a rendszámot!


Viszont passzivált törzskönyvvel és forgalmival is ki lehet vonatni ideiglenesen. A hátránya az, hogy félévente be kell menni és befizetni 3000 Ft-ot...

2014. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A külföldi (persze lehetőleg unión kívüli) adásvételivel az a gond, hogy le kell adni a rendszámot!"


De azt előtte el lehet veszteni.

2014. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!