Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak 3 henger megy, mi lehet...

Chewie81 kérdése:

Csak 3 henger megy, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Olyan problémám van a kocsimmal (2002-es évjáratú 1,2-es 8 szelepes benzines Fiat punto), hogy sokszor indítás után égve marad a sárga motorvisszajelző lámpám, nehezen indul, és csak 3 henger jár (később gázadásra beindul a negyedik is). Amikor már kevés a benzinem akkor gyakrabban jeletkezik a hiba. Szerintem valami kosz lehet a tankban/rendszerben, csak nem tudom hogyan tudnám átpucolni.

Gyertyák+trafók cserélve lettek. (szerintem fölöslegesen). Egy ideje már nem tankolok "olcsó, noname" kutakon.

Próbáltam ilyen tiszítító adalékot, de 1 hét után visszajött a probléma.

Köszi



2014. okt. 1. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Injektor?
2014. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nálam ECU volt... Eleinte csak a diagnosztika lámpa égett, de nem volt semmi "tünet", aztán később indításkor nem indult mindegyik henger, de pár gázfröccs után helyrejött, végül aztán már egyáltalán nem indult be mind, 2-3 henger járt csak, de nem a szikrával volt baj, hanem a befecskendezés hagyott ki, nem küldött jelet az ECU.
2014. okt. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyertyát mikor cseréltél? Régen? Vedd ki őket és állítsd be a hézagukat a gyári érték alá 0.05 mm-rel. De legjobb lenne a csere. Azonkívül nézz át minden elektromos csatlakozást hogy van e rendes kontakt. Egy ECU nem megy tönkre "csak úgy", valami apróbb(nak tűnő) gebasz szokott lenni a hátterében ennek. (Beázás, kábel szigetelése sérült, elöregedett stb.)
2014. okt. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kipucolni a fojtószelepházban lerakódott kokszot.

Nemtudom higy a punto erre mennyire érzékeny,de a vectra az nagyon kényes rá..

2014. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. 2 napig nagyon gyakran jött a hiba, és nehezn is indult el a 4. henger (kevés volt a benzin). Tegnap tankoltam 100ast, most megint jó, szóval szinte biztos vagyok benne hogy valami kosz/lerakódás lehet. Gyerték fél éve lettek cseréve. Szétszedni nem nagyon akarom. Valami adalékot tudtok ajánlani a mit kipucolja, vagy szervízbe vigyem? (kaptam olyan tippet is, hogy az injektor fejben lehet valami lerakódás, amit miatt ezt csinálja).
2014. okt. 2. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Injektortisztítót rakhatsz bele, de nem hinném hogy lerakódás van az injektor(ok)ban mert akkor sose lenne jó az autó. Meg egyébként is kidolgozzák magukból a koszt az injektorok mert állandóan mozognak, nyitnak-zárnak. Még rendes szűrőt se tesznek a rendszerbe gyárilag se, csak a kosár van a tankban a szivattyún és annyi. Elképzelhetőnek tartom hogy az a szűrő van elkoszolódva, vagy éppen hal megfelé a szivattyú.
2014. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!