Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért neveznek egyes autó...

Miért neveznek egyes autó tipusokat rizsrakétának?

Figyelt kérdés
Egyáltalán honnan jött ez a megnevezés?
2014. okt. 2. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kicsi és tömegükhöz képest erős japán autókat hívják így. Azért rizs mert japán és kicsi, és azért rakéta mert jól gyorsul. Szellemes, nem?
2014. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az :D Bár nekem inkább olyan lenézőnek tűnik.
2014. okt. 2. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Azért tűnik lenézőnek mert a nácituningosok (német autó pártiak) lenézően használják. Szinte csak tőlük hallom , de mindig a kötekedős beszólogatós mondatba... PL húzz el a rizsrakétáddal stb..... Sajnos a mai magyar tuningos társadalom már nem olyan mint lennie kéne.... Összetartás helyett a sz@rdobálás megy a másik felé :/
2014. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az nem azért van mert német autó pártiak hanem mert német autójuk van. Az a tipikus bunkó aki meg akarja mondani neked hogy csak az övé a jó minden más nem az. Nem mellékesen úgy tudom a japán termékek a legjobbak a világon (bár az autóikról nem sokat tudok) műszaki cikkekben messze jobbak bárminél.
2014. okt. 3. 06:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Tévedzs. azért mert német autó pártiak és minden más szar.... Anyámnak is német autója van, apámnak meg svéd vagy mi xD Nekem Hondám van (DelSol) mégsem fikázzuk a másik autóját. nem attól leszel szemét hogy bmw-s vagy, hanem attol amilyen ember vagy. scak a szemét nagyrésze bmw-s meg golfos.... golf mert ócsó bmw-vel meg lehet izmozni a ribizliknek a diszko előtt :D Sajnos ezért szedi össze a szemét nagy részét a német autós társadalom. Vannak normális Német autós ismerőseim, de sajnos a német autósok, főleg tunerek (azok rizsrakétáznak nagyrészt ) olyanok mint a cigányok.... 10-1 talán nomrális :/ Legalábbis mifelénk.... Én nem vagyok rasszista, csak látom amit látok itt mifelénk.... Van cigány haverom ugyanúgy mint bmw-s meg audis.... normálisak mind.... de ez a ritka kivétel sajnos :/
2014. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De a rizs nem kínából származik? Ennyi erőből a vw meg savanyúkáposzta...
2014. nov. 20. 18:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez de jó:D


Én a rizsrakéta kifejezést akkor használom, amikor keleti, gyenge, kicsi autóval ugrál valaki előttem, és miatt lassítanom, fékeznek, kerülnöm stb kell (Pl 1.0 Swift 100-zal a belső sávban). És igen, német autóm van:D Viszont az erős, jó teljesítményű keleti kocsikkal, és azokat normálisan használókkal nincs bajom. Pl egy-egy Vtec Honda meg tudja dobogtatni a szívem, kivéve persze ha valami hülyegyerek vagizik benne.

2014. nov. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jómagam sem azért írtam amit írtam mert minden német autós ilyen lenne. Ne érts félre, nem mind ilyen, csak épp én általában az ilyenektől hallottam. De ha már itt tartunk, Jómagam Hondás vagyok, de ha egy nap meggazdagszok, amire sok esélyt nem látok. akkor a Honda mellé lesz még egy Bora 1.8 Turbo egy alfa romeo 155 illetve valamiféle bmw :D Mert számomra ezek is szép és jó autók!
2014. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tesóm, nekünk volt rizsrakétánk, Gustavo Oliver es Matt S Brody döngette vele a régi versenypályát
2018. dec. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!