Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tavaly október közepén kezdtem...

Tavaly október közepén kezdtem el a B-s jogsit, KRESZ, és forgalmi ment elsőre, az elsősegélyt még nem raktam le, szerintem pár héttel kicsúszok abból, hogy "1 év alatt be kell fejezni" a jogosítványt! Ez mennyire nagy baj, vagy pontosan ez hogy van?

Figyelt kérdés
Mert amióta 30 óra + 580 vezetési km-nek kötelezően meg kell lennie, azóta a 2 évet 1 évre szűkítették le!

2014. okt. 4. 11:56
 1/5 A kérdező kommentje:
2013.Nov.5-én raktam le a KRESZ vizsgát, vagy ez honnantól számított "1 év" ???
2014. okt. 4. 11:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, ez az 1 év csak valami speciális esetre vonatkozik, amikor egy másik jogsi miatt olyan kedvezményt kapsz, hogy nem kell újra KRESZ-ből vizsgázni. És akkor is csak annyi történik, hogy ismételni kell a KRESZ-t, nem az egész tanfolyamot kell elölről kezdeni.

A normál vizsgán továbbra is 2 év van a KRESZ vizsga letételétől kezdve a forgalmi vizsga letételére.

Amúgy nagy baj, ha nem pontos, ugyanis ennek napra pontosan meg kell lennie. Tehát ha pl. 2013. november 1-én vizsgáztál KRESZ-ből, akkor legkésőbb 2014. november 1-én vizsgázhatsz forgalomból. Utána újra kell kezdeni a teljes tanfolyamot.

2014. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyik ismerősöm kicsúszott az 1 évből, és újra kellett vizsgáznia kreszből, tehát én a helyedben letenném gyorsan az elsősegélyt, nem mintha nehéz lenne.
2014. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kreszforum ***** válasza:
Ha meg van a KRESZ és a forgalmi vizsga, akkor nincs jelentősége mikor csinálod meg az eü. tanfolyamot! Nem veszik el semmi, csak addig nem kapod meg a jogsit.
2014. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, valóban, én sem voltam elég figyelmes, az elsősegély nem számít a vizsgákba! Az csak a vizsgaigazolás kiadásának külső feltétele, akármikor megcsinálhatod. A jogsidon pedig így is a forgalmi vizsga napja fog szerepelni, akkor is, ha 5 év múlva váltod ki.
2014. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!