Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Suzuki Swift...

Első autónak Suzuki Swift vagy Opel astra F? 300-350 ezer ft -ért. Fogyasztás mennyi? Fenntarthatóság olcso? Alkatrész, olcsó, könnyen beszerezhető?

Figyelt kérdés

175 cm vagyok .

Általaban 2en vagy 4en használnánk!

Város / kivül vegyesen !

Melyiket ajánljatok?


2014. okt. 4. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Astra már nagyon rohad,8 lityó alá nemnagyon viszed le a fogyasztását,és ebben a korban már mindenféle bajai lesznek.

R-go minden a suzu mellett szól.

2014. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
De a suzuki meg úgy törik mint egy váza. Inkább gyűjts még.
2014. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ekkora összegnél ne két márkához ragaszkodj. Állapotot vegyél ne márkát. Igen valóban opelek rohadnak, de sajnos Suzukik is nagyon beindultak a rozsdásodásban. Üzembiztonságban Suzukik megbízhatóbbak, de alkatrészügyileg az Opel nem drágább.

Még egyszer megjegyezném, hogy ne csak a két márka autói közt nézelődj.

2014. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen, a 15 éves suzu nem rohad, abszolút, elmegy 5 literből, (az 1.1 és 70el), és persze semmi bajuk, hiszen delíriumból vannak, így sosem romlanak. és a 600 literes csomagteret se felejtsük ki.


azért ennyire ne legyünk suzub_zik.......

2014. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én egyik márkát sem szívlelem mert olasz autóim vannak voltak és lesznek :) Véleményem szerint 300-350 ezerért 'autót' még nem szabad venni. Minimum 400 450. Én elsősorban nem a fogyasztást nézném az első autóban hanem a biztonságot. Vehetsz suzukit,ami állitólag 6litert fogyaszt (a valóságban érdekesmód lesz az 7-8 is) de nem fogod élvezni benne az utazást. Tudni kell azt hogy a suzukit ütheted vághatod,fillérekbe kerülnek az alkatrészek,de hidd el ha szembe jön egy állat az úton és összetörnek sajnos nincsenek jó esélyeid a sérülésmentességre. Konkrétan én utálom ezt a népautó swiftet,okom van rá,több barátom is meghalt már benne. Gondolj bele,inkább fogyasszon 9-10 litert,de tudod hogy biztonságba vagy,pláne ha telházzal utaztok...Ér neked 2-3 liter benzin árat a biztonságod? El kell ezen gondolkodni. Olyat úgysem fogsz találni hogy biztonságos,olcsó alkatrész és 5 litert fogyaszt. Ilyen a legújabb autókon sincs, mindegyik többet fogyaszt a gyári teszteknél. Ismeretlenbe és minden jóindulatból én lebeszélnélek a swiftről,mivel már túl sok ember halt meg benne. Inkább vegyél egy rozsdás astrát (abból is a kombit mivel az nagyobb amin még egyben van a motor,jók a fékek,futómű és a kormány. Az hogy milyen felni van rajta,milyen sportdob milyen hifi az legyen másodlagos. Biztonságos legyen és szerkezetieleg elfogadható. A másik tippem hogy ne kis motorral szereltet válassz. Azért mert egy autóban 1 literes motor van,az nem azt jelenti hogy nagyon keveset fogyaszt, barátnőmnek 0,6 literes smart forwoja van,és bizony a benne ketyegő merci motor beverte a 7,5 litert városba ami valljuk be nagyon sok. Minimum 1,6 és legyen 100LE de ha felette van az sem baj. Tudod ha egy 50 lovas autót szoksz meg és átülsz egy 120 lovasba gyorsan összetörheted... Kell az erős motor, az hülyeség hogy a kezdőknek nem kell...Igenis tanuljátok meg hogy milyen a 100LE.

Egy szó mint száz,ha meghallgatod az itt kommentálók tippeit, ne a fogyasztásra menj,hanem a biztonságra. Tudni kell azt hogy mindegyik használt kocsira azt fogják mondani hogy 6 litert fogyaszt, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal...

2014. okt. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint 300-350 ezerért 'autót' még nem szabad venni. Minimum 400 450. "


Nekem szükségem volt egy motor donorra, így vettem 140 000-ért egy osztrák Astra Caravan 1.7TD-t, ami lábon hazajött, jön-megy-megáll. Teljesen kulturált belseje van, napfénytető,elektromos ablak,szervó,légzsák és nincs rommá rohadva pedig 1996 előtti, tehát mondhatni 20 éves. Pici rohadás van az ajtón, meg a jobb küszöbön, a jobb hátsó sárvédő már ki volt lakatolva, de egy teljesen jó állapotú autóról beszélünk. Ha befizetném a regadót és forgalomba helyezném, akkor is megállna 350 000-nél lakatolással együtt, de kell a görcsnek harmadik autó :D


A Suzukik ésszel hajtva tényleg nem esznek sokat, de ez leginkább a pehelysúlynak köszönhető ( mert azért nem mindegy, hogy nettó 810kg-s Swiftet kell cipelni a motornak, vagy 1200 kilós F Astrát ), viszont az 1.7TD F Astrák sem a bendőjükről híresek. Egyik haverom állítása szerint az ő 1.7TD Astra Caravanja 3 személlyel, 110-es tempóban 3.3 litert eszik százon!!!



Mi is kiröhögtük xD


Nem vagyok egyik márka híve sem, ültem már mindkettőben én az Astrat választanám.

2014. okt. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Hát igen, a 15 éves suzu nem rohad, abszolút, elmegy 5 literből, (az 1.1 és 70el), és persze semmi bajuk, hiszen delíriumból vannak, így sosem romlanak. és a 600 literes csomagteret se felejtsük ki. "


-Fingod sincs egyik autóról sem,de közlőgörcsben szenvedsz,azt látom.

Milyen 1.1-es suzuki te nagyon idétlen? xD

2014. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az opel egy leheletnyivel tágasabb. Ha nincs más egyéb igényed, akkor a 2 közül olyat vegyél, amelyikből hamarabb találsz j(ó)obb állapotút. Főleg magánszemélyeknél nézelődj, ott nagyobb lesz rá az esélyed, hogy ennyi pénzért nem egy ócskavasat sóznak rád.
2014. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 7/8


Az Alto szakértőkén. 1061 köbcenti. Most kinek ezres, kinek egy.eggyes. Szerinted melyik a kettő közül?

2014. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Swiftről volt szó, nem Altóról.
2014. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!