Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keveset használt, de jó...

Keveset használt, de jó téligumi. DE! 6 éves! Mi legyen?

Figyelt kérdés

Hirdetés alapján kinéztem jó állapotú téligumit reális áron az autómra...van 6.5~7mm-s borda rajta.


Igen ám,de 4008-s DOT számú...vagy is pont 6 éves. Mindenütt "szajkózzák",hogy 5~6 éves gumi már öreg,csereérett...én ha két telet is használom,már 7,5 lesz...(2016 tavaszán)

Mi a véleményetek?

A gumi: Matador


2014. okt. 5. 21:33
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
81%
felejtsd el.mennyiért adnák?
2014. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

baleseted lesz!

Matadort felejtsd el egyik legrosszabb gumi amit valaha gyártottak, tapadás 0...

2014. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Napkiraly ***** válasza:
100%
nekem sincs jó tapasztalatom vele, kerüld főleg öregen
2014. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

mer mér lenne egybol balesete...

nekem is 5 éves van bár michlen, sajnos megkeményedett, nem az igazi már, ahogy ez se vszinu, de attol még nem elsz baleseted istenem ...

2014. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4.

de ez nem michelin hnem matador..vezettél már ilyet? én igen és életveszélyes

2014. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon "kéne" gumi...és nagyon nincs pénzem.

A multik kezdenek akciózni,nagyon csábító az ingyen szerelés is(pl Metro,Auchan),de 4 új gumi 34 a legolcsóbból is és bizony az ismerőseim óva intettek a Debica-tól. (a gond,hogy ennyit sem tudok "kiszorítani" az idén)

2014. okt. 5. 21:58
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Debica is ezerszer jobb a matadortól..főleg ha új.
2014. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A matador alapból szemét ezt nekem még a gumis mondta amikor még 2 éve akartam új szettet venni az autómra és ő mondta hogy felejtsem el, mert abból az összes szemét.


Az a fajta gumi maximum pótkeréknek jó ameddig elgurulsz vele a legközelebbi gumishoz cserélni, na arra jó, de így télen hosszú távon sőt még rövid távon sem használnám.


Tapadás szinte nagy nulla, meg egy régi gumi esetében főleg ha már 5 évnél öregebb az még a legmárkásabb, és legjobb gumiknál sem igazán egészséges meg ilyen régi gumit még nagyon új állapotban sem ajánlanak senkinek. Ami rendszeresen használva van azok is 5-6 év után már eléggé kikopnak és fáradnak. Nekem is a téli gumijai már lassan 6 évesek lesznek és mivel 2 napja vittem bevizsgáltatni meg centiroztatni, mert amint kész lesz az autóm, mert szerelőnél van már dobatom is fel rá őket, ne az utolsó pillanatokban kelljen kapkodnom ezzel és mondta nekem is a srác hogy már a végüket járják igaz hogy ránézésre jónak tűnek de már koptak eleget, és még ez a szezon okés, de jövőre már számoljak a cserével. A nyári meg szintén már 7 éves, abból az első 2 csak 2 éves, és arra is mondta a srác hogy tavasszal már úgy menjek oda hogy azt a 2 gumit lecseréltetem. Mert már idén sem nagyon akarta rárakni, de végül megegyeztünk abba hogy ez a szezon és ennyi mivel az első 2 még szinte új.


Szóval én nem venném meg azokat, autóra leginább a biztonsági berendezésekre, fék, kerékgumi, stb... ezekre bármennyire is rossz nem szabad sajnálni rájuk a pénzt mert nem csak magad hanem mások testiéppségét és életét veszélyezteted azzal ha selejtes gumikkal mész és nem lesz meg a súrlódás, tapadás a fékezésnél akkor ugyanúgy meglehet a baj akármennyire is jó féked van. ezekre inkább szánj többet, de 5-6 évig nem lesz vele gondod.

2014. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne legyél már csóró!

Gumival nem lehet spórolni. Egy autón alapdolog.

Még hozzá Matador.:P A Kaszás osztogatja a belépőjegyét.:P

Ha autód van, akkor "rendes" gumira is teljen, ha nincs rongyod, járj gyalog, de megmaradsz.

2014. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Napkiraly ***** válasza:

A Debica tapadási osztály szerint C. A többi hasonló árkategória E és F (tehát lényegesen rosszabb).

Emiatt most vettem egy teljesen új készlet debicát, egy hete van fent. Nagyon kellemes az előző garnitúra continentalhoz képest, sokkal kevésbé jönnek át az úthibák a tapadása is példás majd 10-20 km/h-val gyorsabban járok.

Egy autómon volt (nyári) matador. Második autó volt,télen nem használtam de ki kellett vele állni hóban a garázsom elé. Sík terep, de nem tudtam vele visszaállni (azért egy normál nyári gumival sík terepen be tudsz állni a garázsba télen), tolni kellett

2014. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!