Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak 1 w124es 250d...

Kenmatnul kérdése:

Első autónak 1 w124es 250d vagy 300d t vegyek vagy esetleg egy benzines 190d t?

Figyelt kérdés
Érdekelne a fogyasztás,megbízhatóság,gyorsulás

2014. okt. 6. 10:57
 1/10 A kérdező kommentje:
*190
2014. okt. 6. 11:02
 2/10 anonim válasza:
Huszonéves autóktól város a megbízhatóságot?
2014. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Felteszem nem milliós keret áll rendelkezésedre. Kevés pénzért meg szinte csak leharcolt, elhanyagolt w124-esek vannak. És ezek annak idején prémiumautók voltak, fejlett technikával, amik ha elromlanak akkor bonyolult így drága a javítása. Lehet ki tudsz fogni egy olyat ami csak rozsdásodik, de lehet belefutsz egy olyanba ami havonta elromlik, és utóbbira nagyobb a valószínűség.

De mint kezdtem, ez a rendelkezésre álló kerettől függ. De ha számítanak a költségek, akkor ne ezt vedd.

2014. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az ár nem számít
2014. okt. 6. 11:24
 5/10 A kérdező kommentje:
csak azt hallottam hogy a w124 es elég lusta még a 300d is.ÉS nem tudom hogy 1 benzines 190 es az hogy megyés hogy mennyit eszik
2014. okt. 6. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kocsik, én dízelből 200d -re és benzinesből 280e -re szavazok.


124 v. 190 "ugyan az" csak más méret.


dízel v. benzin mint más kocsiknál, kérdés neked mi a jobb. Én sose venék dízelt, de van aki meg sose benzinest.


Nehéz hibátlant kifogni, mert a legtöbb szögelve van már minimum 10éve és átátzik a tűzfalnál szépen rohadásnak indul.

Alkatrész filléres hozzájuk, gond se sok van velük.

Benzinesnél egy a lényeg hibátlan legyen a befecskendezője, mert országba max ha 2-3ért hozzá és méregdrága ahoz az alkatrész.


Fogyasztásra,gyorsulásra a gyári adatok reálisak.


Benzines esetén egy hasonló kivitelű 3as vagy 5ös bmw jobb döntés(főleg az M50 motorral), de dízelben a merci blokkja szerintem jobb.

Kényelem, extrák, futómű, beltér, stb. kb. azonos.

2014. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Tippet azt nem tudok adni, de ezen az oldalon elég sok infó van a 124-es mercikről, gyorsulás, fogyasztás stb.

[link]

2014. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legszívesebben azt mondanám, hagyd ezt az öreg Merci ötletet, de ha az ember szerelmes, úgysem lehet lebeszélni. Nagyon helyesen írták a többiek is, hogy ezektől ne várj sok jót, sem megbízhatóságban, sem fogyasztásban, sem gyorsulásban. Én is mercis voltam 1993-tól tavalyig. A kezdés egy 190 2.5 td volt 126 Le-vel. Kiváló autó volt egyedül a hűtőventilátor meghajtás ment tönkre 170 000km-nél. '98-ban adtam el, már akkor 200ezer fölött voltam vele, gondold el mennyi lehet benne most? Ha erről a vonalról nem lehet letéríteni, vegyél inkább egy 190-es benzinest, ebből van 1.8-as is, meg 2.0 literes is, ha találsz egy jót aminek a kasztnija is jó, esetleg megveheted. Fogyasztása 8-10 liter, de itt a dízelek sem túl takarékosak. Egy öreg, de még egészséges darabot Ausztriában, vagy Németországban javaslok keresni. Magam is kint dolgoztam tizenvalahány évig, a legtöbben vigyáznak rá, láttam, egy kedves német családnál voltam albérlő.
2014. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz régi Mercit, sőt inkább, mint egy újat...

A dízel legendásan megbízható, egyszerűen nincs ami elromoljon rajta, a benzinestől félnék a befecskendezője miatt, mint írta is valaki.

A felsoroltak közül a 124 2,5D javasolnám. A 300-as már kicsit sokat fogyaszt.

Ismerősi körben több embernek van, nem versenyautó az biztos, de kényelmes tágas és 6-7 literből eljár.


A megbízhatóságról annyit, hogy nekem egy 87-es 190D-m van. 5 éve vettem 375e km-rel most van benne 480e és soha nem hagyott ott sehol.

Kasztnit viszont nézegesd meg!

2014. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért a 300 turbodiesel egyáltalán nem lusta: 10s 0-100 szerintem még ma is jónak számít. fogyasztása: 9-10l városban. Futóműve: verhetetetlen. Vezetése: élmény minden pillanat.
2014. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!