Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot zenith robogó beindul,...

NetOwner kérdése:

Peugeot zenith robogó beindul, de gázadásra nem megy, lefullad. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már kitakarítottam a karburátort, lecseréltem a benzincsövet is, de a helyzet változatlan. Az elektromos benzincsap is elviekben jó, indításnál löki a benzint a csöbe(kapburól lehúzva ellenőriztem).

2014. okt. 9. 09:54
 1/7 kata kata ***** válasza:
Automata szívatós?Szívócsonk nincs átrepedezve?!Valahol plusz levegőt kaphat.
2014. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szívócsonk nem repedt. Leírom mit tapasztaltam:

Pár hete vettem a motort használtan. Akkor is volt kis rángatás ha kövér gázt húztam neki, de utána ment is rendesen. Minden napos használatnál mindig romlott a rángatás/nemis igen akart menni. Az utóbbi napokban már szinte csal alig lehetett gázt húzni, mert utána már fuladozott(jó ha 30km/órát elértem). Én előszőr a tank koszosságára gyanakodtam(koszos is volt, még az üzemanyagszűrője is), kitakarítottam. Nem változott a helyzet, ekkor benzincsőcsere. Ugyan az maradt. Karbutakarítás, a helyzet nem változott. Egy-két "hozzáértő" azt mondja, hogy a elektromos benzincsap membránja szakadt lehet, és nem ad elég benzint a karbuba. De ezt ugye nem tudom ellenőrizni, mivel a csapot nem lehet szétszedni. Azt látom hogy a benzint azt nyomja rendesen(nem rátéve a karbura), de ha ráteszem a karbura, szinte csak beindulásnál mozdul meg benne a benzin, utána már nem. Ja igen automata szivatós.

2014. okt. 9. 10:28
 3/7 kata kata ***** válasza:

Így ellenőrizd a szívatót: https://www.youtube.com/watch?v=O2qRVOkfdaY&feature=youtu.be

Kösd rá az aksira,mindegy milyen polaritással.Legalább kétszer csináld meg és figyeld,hogy nyit-zár e rendesen.Ha a motor sztenderen van akkor is lefullad gázadásra?Ha lefulladt milyen a gyertya?Száraz,nedves?Gyertyát cseréltél már?

2014. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az autómata szivató működik. Igen, sztenderen is lefullad, tökmindegy mennyit hagyom alapjáraton menni. 10 perc alapjárati melegítés után gázhúzásra már fullad. Egyszerűen nem értem mi van. Jaaa, gyertya nem nedves, még kormos sem. Cserélve is lett az is, de semmi változás. Teljesen tanácstalan vagyok már.
2014. okt. 11. 13:18
 5/7 kata kata ***** válasza:

Csinálj egy flakonból ejtőtartályt.Két benzincsövet beleteszel,az egyiket a karburátorra dugod (szivattyú helyére).Addig az elektromos csatlakozót vedd le a szivattyúról!Ha ez megvan akkor befogod egy darab ronggyal a flakon száját és belefújsz egy kicsit a másik csőbe,hogy elinduljon a benzin a karbiba.Így megtudod,hogy jó vagy rossz a szivattyúd.Ha lehörög továbbra is akkor nézni kéne

egy kompressziót.Esetleg hidegindító sprayel is próbálhatod vagy féktisztítóval indítani.

2014. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megoldva a problémám. Karbu újra szétszed, kitakarítottam megint minden fúvókát kompresszorral. Összeszereltem, és már csak az alapjárati csavart és a másikat(nem tudom mi lenne az, állítólag levegő) állítgatásával már tökéletes lett a motor. Nem fullad le, nem rángat, hírtelen teljes gázadásra is azonnal reagál.
2014. okt. 11. 17:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Kata kata köszi a segítség nyújtást!!!
2014. okt. 11. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!