Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vették le a rendszámot...

Miért vették le a rendszámot az autómról és miért vették el a forgalmit ha minden papír rendben volt?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót üzembentartóival, azaz meghatalmazási kis zöld könyvet kaptam amikor kifizettem, amiben az áll hogy használhatom és szállíthatom az autót.Biztosítást is kötöttem rá azonnal, még akkor amikor kifizettem és elvittem a járművet.Akkor nem értem mi a probléma?Ma igazoltak a rendőrők és közölték hogy 3 napja ki van vonva a forgalomból.Az autót Augusztus közepén vásároltam magánszemélytől aki cigány volt, de tipikus ezek a milliomos fuxos fehérbőrű fajták.


Átverés áldozata lehettem?Segítsetek.


2014. okt. 12. 06:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A biztosítást interneten keresztül kötöttem, okmányirodába nem voltam a vételkor, mert az eladó azt mondta ne menjek, felesleges.Interneten kössem a biztosítást.

Mert tudta hogy először személyesen mentem be biztosítóhoz és az ottani ügyintéző azt mondta ha náluk kötök biztosítást, akkor az első lépés az az hogy be kell mennem a megkötés után az okmányirodába, de mivel sokalltam azt a fajta biztosítási összeget, ezért hallgattam az eladóra és megkötöttem interneten a biztosítást.


Nesze neked autó.... mi a rohadt élet történt? Hogyan tudtak átverni? Rendőrök szerint át lettem Palizva, hamarosan bíróság.

2014. okt. 12. 06:38
 2/14 A kérdező kommentje:
Na mindegy majd a rendőrségen kiderül.Mi a bánatért vonhatták ki 3 napja.... ??? mit csinálhatott a tulaj?
2014. okt. 12. 06:57
 3/14 A kérdező kommentje:
Fizettem a biztosítást én mint üzembentartó,mégis kivonták??Nem értem én ezt...
2014. okt. 12. 06:58
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Pl. nem fizette a súlyadót utána, vagy valamilyen más tartozása van rá.
2014. okt. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is menni kellett volna az okmányirodába. Az üzembentartót is be kell vezetni a forgalmiba.

Valami tartozás is lehetett (biztosítás, büntetés) akár, ami miatt kivonták.

De most már mindegy.

2014. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ezt sajnos bebuktad :( Nem is tudom hogy lehet üzembentartóival autót venni, ráadásul idegentől.
2014. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Miért vették le a rendszámot az autómról és miért vették el a forgalmit ha minden papír rendben volt?


Nem, nem volt rendben minden papír.


3 napja ki van vonva a forgalomból.

tán ezért

2014. okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj,lehet hogy szemét vagyok,de:

végig sem olvastam a válaszokat,mert egyszerűen fel nem tudom fogni,hogy mi a fenének komplikálni ezekkel a f0s kocsikkal.Ezer féle autót lehet venni rendes korrekt kereskedőnél,vagy a használtautón,minek variálsz ilyen üzembentartóival,meg a bánat tudja milyen bonyodalmakkal.

Gondolom,valami agyonpatkázott alufelnis Alfa,vagy lancia,vagy Vectra szerű tragacsot vettél :D

Az ilyeneknél már a levegő szagából érezni,hogy nincs rendben valami...

Szerintem jól megszívtad,és ez egy lecke volt.

Sajnállak,hidd el,és szerintem reklamálni sem érdemes! :O !

2014. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Alfát? Fent említett "típusú" személyetől? LOL.. Mercedes, BMW, Audi ebben a sorrendben.

Kedves kérdező, téged nagyon át***tak. Se pénzed, se autód. Na mindegy. Ezt fogd fel tanulópénznek és jegyezd meg hogy kikkel nem kötünk soha semmilyen üzletet.

2014. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

A kérdezőt nem verték át, ő verte át saját magát!


1.) Spóroltál kb 40 ezret azzal, hogy nem akartad átiratni az autót. Ilyen dolgot idegennel, soha sem csinálunk!

2.) A tényleges üzembentartóihoz, szerződést kell írni, nem egy fecnit, hanem rendes szerződést, amit néhány Forint ellenében az okmányirodában be kell jegyeztetni. Ilyenkor az összes hatóság tudomást szerez róla, hogy te vagy az üzembentartó, és nem lesz ilyen gondod. Persze ilyenkor az adóról is megkapod a csekket!

3.) Az autódnak minden bizonnyal érvényes biztosítása sincs, hiszen ha nem jegyeztetted be magad üzembentartónak, akkor a biztosító nem találja a nyilvántartásban, és felmondják a szerződésedet, hiszen nem vagy jogosult biztosítást kötni egy idegen autóra!


Szóval te verted át magadat, és most fizeted a tanulópénzt! Most majd mehetsz kujtorogni az eladóhoz, hogy írjatok rendes adásvételit, azzal majd trélered elviszed az autót eredetiség vizsgálatra (így kicsit drágább lesz a szállítás miatt), aztán írathatod át szabályosan, és kezdheted kifizetgetni a díjakat.

2014. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!