Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég lehet a kompresszió ha a...

Elég lehet a kompresszió ha a gyűrűk nem érnek össze a hengerben?

Figyelt kérdés
helló! vettem egy 150cc-es robogót és úgy vettem,hogy a motor nem indult be (olcsó volt). most felújítom az egész blokkot de a hengeren most vettem eszre,hogy a gyűrűk nem érnek össze... kb 1 mm hézag marad. össze lehet így szerelni,vagy inkább gyűrűzzem?

2014. okt. 12. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak gondolkozz józan ésszel. Ha hidegen összeérnének a gyűrűk akkor mi lenne velük üzemi hőmérsékleten?


Tehát a válasz az hogy nem kell, sőt, nem szabad összeérniük.


2 vagy 4T? 2T esetében nem gyűrűzünk. Mire a gyűrűk megkopnak addigra a henger is oválisra kopik. Tehát fúrni kell a következő javító méretre. Aztán hozzá új dugattyú és gyűrűk.

2014. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja igen, azt kihagytam, hogy 4t...

igazából nem tudom,hogy milyen a kompresszió mert mint írtam,úgy vettem,hogy nem indult be a motor (szelepek miatt) és nem tudom,hogy milyen kompresszió lehet benne. csak ha már így szét van szerelve gondoltam,nem spórolom ki az alkatrészt,hogy megint szedhessem szét...

szóval megmértem ahogy tudtam,az egyik gyűrű között kb (!!) 0,75 a másik 1-1,1 mm hézag van.

2014. okt. 12. 14:31
 3/8 A kérdező kommentje:
na de én ezt nem értem... ha csapagyat teszünk, be ugye meg kell melegíteni az öntvényt,ami ettől kitágul... akkor a henger meg összeszűköl a hőtől???? biztos hülye kérdés de nem értem :D
2014. okt. 12. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a henger szűkül össze, hanem a gyűrű tágul. Az 1 mm szerintem sok. Autóknál 0,3-0,6 mm szokott lenni az előírt hézag.
2014. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A henger is tágul. De a gyűrűk és a dugó jobban. Ezért kell a megfelelő hézag.
2014. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 joco5582 ***** válasza:

Szerintem nem szóban dől el. Tudni kell a típust, az évjáratot google vagy szervíz megkérdez.

1 mm egészen biztosan sok, századoknak kellene lennie, ráadásul 4t-nél van ugye olajlehúzó gyűrű, szóval az se mindegy melyikről beszélünk. Hézagmérő híján egy tolómérő is segíthet. Például megméred a cigis papír zárjegyét aztán belecsúsztatod a résbe, és így tovább. Nem túl szakszerű de ha nem akarsz szerszámot venni, és szervizre se futja, még mindig jobb nagyjából mérni, mint szemre összerakni. Máskülönben ha a dugó gyűrű kompletten nem drága, mondjuk egy 10-es ből megvan, nem is érdemes vele reckírozni.

2014. okt. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma vettem egy komplett dugó-gyűrűt,gyári méretben (0.00) és legutolsó szerint meg is mertem (pedig még el sem olvastam a kommentet! :D ) egy kis darab lemezt ami kb 0,4 mm,ami be sem akart menni de kb annyi. ezzel meg vagyok egyelőre elégedve,majd meglátjuk mennyi lesz benne az erő! :)

köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2014. okt. 14. 21:33
 8/8 A kérdező kommentje:
ja és persze a felső két kompresszió gyűrű, az olajgyűrű kicsit jobban meg volt kopva...
2014. okt. 14. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!