Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 1.8T benzin és automat...

Audi A6 1.8T benzin és automata. Mi a véleményetek erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Üdv.


Épp autó vásárlás előtt állok,és azt hallottam a 2,5 V6 TDI nem kedvező mert sokat kell költeni rá ha valami elromlik...igazából szerintem ez minden autónál főként audinál így van,mert drága hozzá az alkatrész.


Valaki tudna segíteni,hogy a V6os 2 feles TDI jó lenne,vagy inkább maradjak az 1.8T benzinnél?


2001-2003as évjáratról beszélünk,és olyan 1 200 000 a keretem :)


Sajnos nem tudok többet szánni rá,nem is akarok jelenleg tökéletes lenne számomra. Illetve maradnék az audi vagy bmw pártnál.


Köszönöm előre is a segítséget! Szép hétvégét mindenkinek!



2014. okt. 19. 13:10
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
59%

-2003 előtti 2.5 v6 tdi konstrukciós hibás.

-1.8 t meg leeszi a gatyád.

1.9 tdi lenne az ideális.

2014. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor inkább maradj az Audinál. Benzines arányokban az 1,8T nem eszik sokat és hosszú ideig fog működni még. Ha nagyon számít a fogyija akkor 1,9 tdi mocival vegyed.
2014. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2014. okt. 19. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
A 2.5V6 kerülős, bár az 1.8T fogyasztása még elviselhető tartományban van, szerintem is inkább 1.9TDI-t válassz. Megbízható, keveset eszik..
2014. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm :)
2014. okt. 19. 14:24
 6/8 A kérdező kommentje:
De az,hogy automata,az nem probléma benzinesnél? Még nem találkoztam automata benzinessel és kicsit furcsán hangzik! :D
2014. okt. 19. 14:26
 7/8 Dörmögő ***** válasza:

A 2.5 v6 tdi 2003-is volt szar. A vezérműtengely körül volt mindig nyűgje. Páran állítják hogy náluk semmi baja ennek a motornak, de mivel ez típushiba így előbb-utóbb mindegyiket utoléri a végzete. Úgy mint ennél is. Állítólag a szelephimba törött el, de hogy ez aztán milyen károkat vonzott maga után az nagy kérdés. Legroszabb esetben olcsóbb az egész motort cserélni.


[link]

2014. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valaki azt írta a problémát a B-s kódú motoroknál orvosolták (BCZ,BDG,BFC,BAU,BDH) ezek 2003 júniusától jöttek(kivéve a BFC-t, ami már 02-ben elindult), de párhuzamosan még egy ideig ment az A-s kódú motorok beépítése is.


Alapnak nem lenne rossz az a kombi A6, de a gombok kopásából ítélve van abban már vagy 400 000 :D

2014. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!