Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VAn különbség automata váltóná...

VAn különbség automata váltónál, hogy dízeles vagy benzines autót vezetek?

Figyelt kérdés
7éve van jogsim azóta egy km-t sem vezettem. Most megkaptam álmaim állását és csak autóval tudok bejárni(15km a táv) busz/vonat sehol. Elmentem oktatóhoz órákat venni,de sima váltóval elég siralmas a helyzet,az automata viszont sima ügy. Én dízeles autóval mentem. Van különbség ha benzines automata váltóst vennék?

2013. nov. 14. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Benzines nem annyira nyomatékos, viszont azt sem tudod lefullasztani. Bár én is automata párti vagyok, mindenképpen javaslom, hogy manuálissal frissítsd inkább a tudásodat, a megosztott figyelem tényleg nagyon jól tud jönni sok esetben.
2013. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tetszik az automata nyugodtan vegyél olyat, a jövő úgyis a robotizált váltóké, mert ugye egyre kényelmesebben és takarékosabban akarunk haladni, az új DSG váltók a legjobbak, ez igazából egy automatizált manuális váltó. Az mindegy, hogy dízel vagy benzines, mindkettővel használható az automata is, az pedig manapság jelentéktelen, hogy dízel vagy benzin, mert újabban az összes autó turbós, a turbó pedig a benzinesbe is már 1500-as fordulattól olyan nyomatékot pumpál mintha dízel lenne.
2013. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de sajnos nincs időm "belejönni" a manuálisba, mert jövő7en kedden kezdek az új helyen. 2ovi és egy suli zebrája előtt megyek el,inkább nem kockáztatnék a manuális váltó babrálásával.:S Köszönöm mégegyszer.:)
2013. nov. 14. 18:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Ma jelent meg, hogy a VW visszahív 1,6 milliós DSGs autót. Szép jövő :)


Amúgy a fogyasztást leszámítva nincs különbség automatánál a benzines és a dízel között. Ott viszont akár 3-4 literek is lehetnek 100km-en.

2013. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szokratesz ***** válasza:
27%

Szerintem meg ha ennyire nincs gyakorlatod csak jogosítványod akkor a többi közlekedő (gyalogos és autós) érdekében majd akkor ülj autóba ha már vettél legalább 30-40 órát. Ne az úton akarj gyakorlatozni mások kárára.

Nekem nagyon elegem van az ilyen vezetőkből. Jobbra leindexel és balra befordul. Körforgalomba ha be tud menni akkor nem tud szabályosan kijönni. 70-es táblánál 30-al kocog. Megáll bárhol csak közel legyen ahova ment. Folytassam?

2013. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szokratesz: pont lesz@rom,hogy neked kiből és miből van eleged. nekem az ilyen idiótákból van elegem akik nem a kérdésre válaszolnak,hanem megmondják a frankót. húzz innen a p.csába. ennyi.:)
2013. nov. 14. 21:28
 7/10 szokratesz ***** válasza:
76%
Akkor a kérdésedre válaszolva: a benzinkúton van különbség egyébként Neked semmi más nem fog érződni.
2013. nov. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg minden érződik benzines jobban megy, jobban harap stb. Persze ennek meg van az ára mert egy hangyányit többet fog fogyasztani de ezt tud be annak, hogy nem kell annyit szervízelni, elvégre inkább kiad az ember a benzinkutnál mondjuk 1-2 ezerrel többet, mint hogy egyszerre egy szervizre 100 ezret is akár.
2016. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
"7éve van jogsim azóta egy km-t sem vezettem"...Szerintem az egyetlen dolog amit tehetsz hogy szégyeld el magad, és legalább ne égesd itt magad hogy nem tudsz egy manuális váltót vezetni. Akit leugattál itt feljebb annak van igaza.
2019. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegyél még hozzá legalább 5 évet, utolsó :D
2019. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!