Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ellenőrizni akarom a...

Ha ellenőrizni akarom a motorgyertyákat, azt érdemesebb meleg motornál megtenni?

Figyelt kérdés
És amikor teszem vissza mennyire szabad meghúzni meleg és/vagy hideg motornál a gyertyákat?

2014. okt. 21. 09:57
 1/4 csabika1971 ***** válasza:

Csupán kényelmi és könnyebbségi szempontból, gyertyát lehetőleg hideg motornál szerelünk.

Meghúzás? Figyelj mikor a régieket lazítod, az ujjakat ugyan annyira kell.

2014. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
forró gyertyát nem jó fogdosni
2014. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hideg motoron szoktam ellenőrizni a gyertyákat, mert nagyon nem szeretem, ha megég a kezem. Persze ha a helyzet úgy hozza, a meleg motorból is kikapom, de nem szívesen. Egyébként annyira kell meghúzni őket, hogy a rajtuk található tömítőgyűrű (ha nincs, pótolni kell) meglapuljon, de ne roppanjon meg, mert akkor előbb-utóbb kiszakítod a menetet a könnyűfém hengerfejből. Pontos nyomatékértéket nem tudok, de bőven elég az a nyomaték, amit a kb. 20 centis szárú gyertyakulccsal egy kézzel, rátámaszkodás, belekapaszkodás, ugrálás és egyéb trükkök nélkül ki tudsz fejteni.
2014. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lupara ***** válasza:
Ha a gyertyák futásteljesitményén belül vagy,és jól működnak, nem kell kivenni.Mai autóknál szükségtelen drótkefézni,gázégő felett kiégetni a gyertyákat.(Előirt km-er teljesitése után csere.)Kivételkor langyos,vagy hideg legyen a motor.Berakáskor nagyon ajánlom a hideg motort,.mivel kisebb a veszélye hogy túlhúzod a gyertyákat.Meleg hengerfej tágabb,kis erővel többet húzhatsz a kelleténél.Gyertyák meghúzása: hideg blokkba kulcs végét két ujjal fogva,ütközésig tekerd le.Tegyél a kulcsra tüskét,és innen indulva 1/4 vagy 1/2 fordulatot húzz.Amelyik fordulatnál érzed az erősebb ellenállást,ott állj meg.Ha nem macerás a hozzáférés,1000km-er után ellenőrizni szoktam.
2014. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!