Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 528i kartergázszűrő csere...

BMW 528i kartergázszűrő csere ki mit tud róla?

Figyelt kérdés
milyen gyakran kell cserélni és mit okoz( valamilyen károsodás vagy pl füstölés), ha egy használt autónál nem cserélik

2014. okt. 23. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e előírt csereperiódusa,de gyanítom soha nem volt cserélve, így nem ártana. Én megelőzésképp cseréltem. Az olvasottak alapján ami elő szokott fordulni:

- a membrán átszakad, rajta keresztül fals levegőt szív a motor, ami egyenetlen járásban, torpanásokban szokott jelentkezni.

- az olajlefolyó eldugul, a motorolaj így a kartergázzal együtt a szívósorba kerül, az autó füstöl. Szélsőséges esetben állítólag okozhat bajt, hogy annyi olaj megy vissza, hogy folyadékütést kap a motor, ami tönkreteszi.


Ha dudáló hangot hallasz, az is abból szokott jönni, ha rossz. Youtubeon találsz videókat, CCV-nek hívják angoluk (crank case vent).

2014. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
találtam több ilyen alkatrészt és elvileg a neten az összest írják hogy jó hozzá, de vannak itt csövek is (ebben lenne a szűrő?), és olyan alkatrészek is mint ami úgy néz ki mint egy kis tartályszerűség, ami két nagyob billesztett részből áll, amikor cserélik nem elég csak a csövet cserélni vagy kellene azt a kis egységet is cserélni?
2014. okt. 23. 15:36
 3/8 A kérdező kommentje:
két nagyobb összeillesztett részt akartam írni, ez is a szűrő része, mit kell hozzá megvenni valaki tudja?
2014. okt. 23. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem E36 van, M52B28, abban ilyen van.

[link]

A tiedet nézd meg tutira a realoem.com-on alvázszám utolsó hét karaktere alapján.

2014. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat



erre a dologra gondoltam, és sok helyen írnak egy csőről is azt is cserélni kell?

2014. okt. 23. 15:47
 6/8 A kérdező kommentje:
ehhez a szűrőhöz kapcsolódnak csövek is, kb. ezeknek a csöveknek + szűrő cseréje alkatrész+munkadíj mennyibe kerül?
2014. nov. 1. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
A csöveket én nem cseréltem, nem volt bajuk. Az egyik a szelepfedéltől megy, a másik pedig a visszafolyó a nívópálcához. Nem tudom az árukat, de ha kikeresed realoem.com a cikkszámukat, utána meg tudod nézni onlineteile.hu-n vagy bajorbolt.hu-n. Így már lehet saccolni. A munkadíjat nem tudom, mert magamnak csináltam. Attól is függ, mennyire értenek hozzá, mert lehet, hogy egyből leveszik a szívósort, pedig ki lehet anélkül is forgatni, legalábbis E36-nál sikerült.
2014. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt írnátok: Igen látom, hogy 2014 es kèrdès.



Èn is azt szeretnèm megtudni, hogy ennek van e gyári csereintervalluma? M57 dizelnèl.

Mert egy szerelő azt mondta 120.000 km , de hát èn 30 ezrenkèt cserèlem de ígyis tökre tele van olajos kormos cuccal. Ezt 4x ideig nem hagynám benne. De gyárilag se hiszem, hogy 120.000 km lenne. De sehol sincs infó erről. Ja ès sima szűrős nem lecsapatós

2023. márc. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!