Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha "kamu szirénát" teszek a...

Ha "kamu szirénát" teszek a kocsimba (ami kb 3000 ft ilyen kis gagyi) és esetleg valami úton módon észreveszi a rendőr milyen mértékű büntetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés
Poén lenne az egész, és csak érdekel hogy büntetnek e érte, esetleg a büntetés mértéke mekkora, hülyeségeket is szivesen olvasok röhögés miatt de a komolyabb válaszolóknak jobban örülnék :D

2014. okt. 23. 19:04
 1/6 RRR ***** válasza:

seggbe kuki:DDD

Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendeletben találhatja meg a megkülönböztető jelzést adó készülék felszerelésével és használatával kapcsolatos szabálysértés leírását és a hozzá kapcsolódó büntetési tételt: A 64/A. § szerint aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készüléket gépjárműre jogosulatlanul felszereli (felhelyezi), vagy közterületen lévő gépjárműben engedély nélkül ilyen készüléket birtokol, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, a készüléket pedig el kell kobozni.Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt felel az, aki engedély nélkül használ figyelmeztető jelzést és ezért harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.A megkülönböztető és figyelmeztető jelzések használatára vonatkozó szabályokat a KRESZ és a 33/2000. (XI. 29.) BM rendelet (a megkülönböztető és figyelmeztető jelzést adó készülékek felszerelésének és használatának szabályairól) tartalmazza.

2014. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Inkább nem veszek :DD köszönöm:)
2014. okt. 23. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 30 éve van az autómban, és 99 féle hangot/zenét játszik.

Még vizsgán sem szóltak észre, hiszen lehetne riasztó is.

Szerintem jó dili.

(Ha az ember minden hü lye szabályt betartana...)

2014. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem lakásriasztó sziréna van a klíma helyére betéve..XD

Ha valaki sokat szarakodik,kétszer megpöccintem,és elindulunk XDDDD

2014. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt a kis gagyit nyugodtan beszerelheted,hisz pont a fent leírtak miatt levan csökkentve a hangereje..:-)
2014. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
En is használok szirenat,mert fél orával hamarabb beeérek a varosba,nyilvan nem mindig,csak mikor sietek,am nekem Bmw-m van es elhuzok erted:D teged megba.nak..:D szoval ne tedd..:)
2014. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!