Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti már téli szélvédőmosót...

Ti már téli szélvédőmosót használtok?

Figyelt kérdés
Elég sokat, 4-5 litert elnyomok hetente a nyáriból, mert irdatlan sok bogár csapódik a szélvédőmre most is. A mosótartályom kb 4,5 literes. Most már amennyi belefért, kb 1,5-2 litert a téli -20 fokosból töltöttem rá, mert hétvége mondanak éjszakára gyenge fagyokat. Nem akarom, hogy meglepetés érjen.
2014. okt. 24. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Bölcsen tetted, mert egyszer fáztam rá, hogy halogattam és egész télen be volt fagyva. Azóta jobb hamarabb, mint később.
2014. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ne aggódj, nincs még olyan hideg, h befagyjon.

Mire eljön az a hideg, már 100%-ig téli lesz benne.

2014. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezért vacilláltam én is. Ha reggel rövid időre, egy-két órára -1 -2 fok lenne, akkor se fagyna szét talán. Főleg mert a garázsban még tuti nem lesz fagy. Utána meg a motor melege már termel annyi hőt, hogy ne fagyjon meg útközben, út után.

De jobb félni mint megijedni!

Azt nem tudom csak, hogy a téli is leviszi nagyjából a bogárhullákat?

2014. okt. 24. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem kizárólag téli van benne. A döglött bogarakat nem az ablaktörlővel szoktam pucolni, nem is terveztem soha.
2014. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az jó, ha te km-enként megállsz a leállósávban szélvédőt mosni! Gondolom még soha nem jártál autópályán...

Nyáron nem lehet egyszerű téli mosót beszerezni. Na meg nem is olcsó mulatság hetente egy-két ezrest mosófolyadékra költeni, mikor az olcsóbb nyári is ugyan olyan jó.

2014. okt. 25. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod...
2014. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Na állj, tisztázzunk ezt-azt!

1.Az ablaktörlőnek nem az a funkciója, h te tenyérnyi méretű szart pucoljál le vele, hanem elsősorban az, h esőzés esetén láthatóvá tegye az előtted lévő területet.

Másodszor pedig az, h az esetleg poros szélvédőt megtakarítsd.

2.Nem kell km-enként megállni, hanem be kell gurulni a benzinkútra és ott díjmentesen le tudod takarítani.

Szal az, h te literszámra pocsolod a szélvédőmosót meg nyírod a gumilapátokat az már a te hülyeséged.

Egyszerűen nem erre van és kész.

2014. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A szélvédő ezek szerint nem arra van, hogy kilássunk rajta és kész! Én 130km/h-nál szeretem látni hogy mi van előttem. De ez már csak az én "hülyeségem"...

Ha telepítesz nekem 5-10 km-enként benzinkutakat és majd elmagyarázod a munkahelyemen hogy azért késtem, mert 5 km-enként meg kellett állnom szélvédőt mosni, akkor majd mindig meg fogok állni.

Ezek szerint a szélvédőmosó szerinted dísznek van, vagy csak ballasztsúly az autóba és semmilyen funkciója nincs... Oké.

Ajánlom, hogy menjél egyszer végig egy autópályán és tapasztald meg milyen az mikor a bogarak úgy csapódnak a szélvédőre, mintha eső esne! És majd akkor dumálj! Én ezt teszem majdnem minden nap és nem osztom az észt olyanról, amiről lövésem nincs.

2014. okt. 25. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!