Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez természetes dízel motornál...

Ez természetes dízel motornál vagy valami hibára gyanakodjak?

Figyelt kérdés
Leszögezem, hogy nem vagyok autófenomén, ez a leírásból is látszódni fog. Lényeg, hogy nemrégiben vettem egy dízelautót és ma reggel egy furcsa jelenség csapta meg a fülem. Beindítottam a motort és az autó alól mintha valahol levegő kezdett volna szivárogni-áramolni, legalább is olyan hangja volt (bal oldalon az ajtó alól hallottam de nem láttam semmit). Leállítottam az autót, utána még mindig ez a levegőáramló hang hallattszódott egy pár másodpercig. Beindítottam, járattam még kicsit, elindultam és olyan hangot hallottam mintha valami folyadék áramlott volna (mint amikor lehúzzák a klotyót). Egy pár perc elteltével az áramló hang megszűnt, leállításkor egy kis berregő hangot hallottam csak. Elvileg ebben van vízleválasztó is, nem tudom ennek lehet-e köze a jelenséghez. A műszerfal nem dobott fel semmilyen motor, vízleválasztó vagy olajsznt problémát. Hűtővíz hőmérséklete elvileg megfelelő volt, csakúgy mint az olajszint. 11 éves CD TE, 2000ccm-es autóról van szó. Hát ennyit tudok leírni róla :)

#motor #dízel #meghibásodás #vízleválasztó
2014. okt. 25. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabadban parkol a verdád?
2014. okt. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a szabadban. Ma is hallottam már ezt a levegő-áramló hangot, de most azután hogy mentem egy kört a városban.
2014. okt. 26. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mechanikailag elmagyarázni mi az ami ezt a hangot adja, de amint hidegebb lesz, általában ezek a jelenségek megjelennek. Nekem több mint 20 éve dízel autóim volt, több típus is. Nem lehet azt mondani hogy csak az olasz, a francia, vagy a német gyártásúak produkálják ezt. Mivel a gázolaj sűrűbb viszkozitású, és más rendszerű az üzemanyag ellátása mint a benzinesnek, ezért javaslom hogy minden teletanknál -nem csak rátankolok néhány litert... esetnél- fél liter petróleumot önts a tankba vagy egy liter benzint. Csendesebb lesz a tápszivattyú, az adagoló, és természetes "dermedésgátló" adalékként is ajánlott.

Ez persze csak a téli - a +5 fok alatti - hőmérsékletnél lényeges. Ha lehetőséged van vegyél egy "csepptöltőt" és amikor csak tudod két-három hetente tedd rá az aksira éjszakára, vagy 24-órás töltést is csinálhatsz. Mivel dermedt a motor a reggeli indításnál, nagyobb igénybevétele van az akkunak. Ha ügyelsz az autódra meghálálja a törődést. Én nagyon szeretem a dízeleket, és csak ezt tudom ajánlani azoknak akik tudnak figyelmet fordítani a járműveikre. Sok sikert.

2014. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A furcsa dolog nekem ebben a jelenségben az, hogy a motor leállítását követően is pár másodpercig hallatszódik ez a levegő-áramló hang.
2014. okt. 27. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint írtam, a hűvösebb időben, -mivel a leállított motor üzem meleg- jobban előjönnek a hőmérséklet különbségekből adódó hanghatások. Nyári nagy melegben ez fel sem tűnik, de a hidegebb közegben minden ilyen ellenhatást vált ki.

Ha a műszerek nem jeleznek rendellenességet, és az autó működik szabályosan, nincs semmi gond.

2014. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!