Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia RT 16V 1.4...

Renault Thalia RT 16V 1.4 2001 rángat a motor és a fordulat ingadozik, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Alapjáraton, gázadáskor, gyorsítani akarok akkor rángat az egész motor, olyan mintha vissza fogná valami hirtelen,sebesség váltásnál is, viszont ha szépen lassan adom rá a gáz és lassan emelem fel a kuplungot akkor már nem rángat, magas fordulaton megy szépen(3000-4000) rángatás nélkül.

Illetve valami furcsa hang is hallható.

Mi lehet a gond?


Bocsi az össze vissza írásért csak gyorsan írtam az egészet...


Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ZnaEo_swZcw&feature=youtu.be



2014. okt. 26. 14:12
 1/3 anonim válasza:

Na akkor:


Vagy a gyújtásod szarakszik, vedd le a gyújtás osztofedelét és alaposan pucold meg vagy fujd be WD-40 sprével (max 30perces művelet),a gyertyakat is nezd at utana mert valószinű be is köpte őket a rossz gyujtás miatt ( alapjáratod ettől ingadozik)


A rosszabbik eset 16 motor himbádból le esett pár amit vissza lehet tenni inkabb hozzá értő szakemberrel, en sajnos a 2.ra tippelek mert valamk csattog a motorból.. A leszakadt motor himba lessz az szerintem, azert kell ezzel vigyazni mert ha nyomod neki ilyen allapotban akkor szetverheti a szelepszárakat akkor meg hengerfejle es meg sorolhatnam..


Probald meg azt amit legelöször leirtam

2014. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én vagyok az első* nem tudom mennyire ertesz a kocsikhoz de, erdemes lenne megmerni mind a 4 hengernel a kompressziot
2014. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, és a segítséget.

Megoltódott tegnap a probléma, állt a víz a trafóba.

Nem tudom hogy lehetett ez, de én szerintem mosás közbe kerülhetett oda(nem a motorteret mostam)

Kitakarítás után még egy ideig rángatott, ki keltett száradnia, utána már szépen húzott és nem rángatott.


Viszont nem alacsony az alapjárati fordulatom? Most is az 500-600 között van, nem lehet valahogy adni egy kis alap járatot, olyan 800-1000 között.

2014. okt. 30. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!